Jak ubierać się w ciąży?

Jak ubierać się w ciąży

Ciąża to szczególny stan w życiu kobiety. Wraz z rozwojem płodu zwiększają się gabaryty pań. Ta niecodzienna sytuacja bardzo często wymaga wprowadzenia zmian w garderobie. W późniejszych etapach ciąży trudno nosić swoje ulubione rurki. Podpowiadamy, jak ubierać się w ciąży.

Sukienki o kroju babydoll idealne dla ciężarnych

Nie musisz od razu kupować sukienek na dziale dla ciężarnych. Te zazwyczaj mają bowiem bardzo wygórowane ceny. Tymczasem na dziale damskim można znaleźć sukienki o kroju babydoll, które mają luźny fason, dzięki odcięciu pod biustem jesteś w stanie pomieścić w nich całkiem spory brzuszek ciążowy.  Teraz takich sukienek jest w sklepach bardzo dużo, podobnie jak ubrań oversize, które są na tyle szerokie, że sprawdzą się podczas ciąży.

Sukienki one size sprawdzą się podczas ciąży

W sklepach oraz na targach nie brakuje też sukienek one size, które teoretycznie powinny dobrze leżeć na każdej z nas, niezależnie od noszonego rozmiaru. Takie ubrania mają dość luźny fason, dlatego bez problemu pomieścisz w nich brzuszek ciążowy. Musisz jednak pamiętać, aby nie kupować klasycznych miniówek, bo materiał będzie się dość mocno podnosił na brzuszku.

Spódnice bodycon idealne podczas ciąży

Podczas ciąży dobrze sprawdzają się też spódnice typu bodycon o wyższym stanie. Są one na tyle elastyczne, że dopasowują się do kształtu naszej sylwetki, dlatego też rozciągają się na brzuszku ciążowym. Spódnice bodycon z klasycznego działu damskiego nie sprawdzą się jednak pod koniec ciąży. To czas, kiedy trzeba zainwestować w klasyczne ubrania ciążowe lub wybierać te o kroju oversize.

Legginsy ciążowe

Warto zaopatrzyć się choć w jedne legginsy ciążowe, które nie cisną nas w brzuch. Można je nosić z klasycznymi T-shirtami jako spodnie lub w zestawieniu z luźnymi tunikami.

Luźne koszule sprawdzą się podczas ciąży

W sieciówkach oraz w second handach pełno jest luźnych koszul o kroju oversize. Warto się w nie zaopatrzyć. Takie koszule można nosić w zestawieniu z legginsami ciążowymi lub specjalnymi spodniami ciążowymi. Są na tyle luźne, że nie opinają brzuszka ciążowego i nie stanowią żadnego zagrożenia dla rozwijającego się w nich płodu.

PODZIEL SIĘ: