Ampułki do derma rollera – kiedy zastosować i co powinny mieć w składzie?

Ampułki do derma rollera
Noah Buscher z Unsplash

Cały czas rośnie grono osób, które decydują się na wykonywanie zabiegów kosmetycznych w domowych warunkach. Najczęściej wynika to z faktu, iż wstydzą się pokazać swoje problemy innej osobie. Niestety źle zastosowany sprzęt lub brak potrzebnych do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu kosmetyków mogą mieć negatywne skutki dla wyglądu i zdrowia skóry.

Ampułki do derma rollera – dlaczego są tak ważne?

Sam zabieg rolowania ciała za pomocą derma rollera to zaledwie połowa drogi. Następnym etapem jest właśnie nakładanie substancji wspomagających procesy regeneracji skóry. Jest to bardzo ważne, gdyż samo nakłuwanie powierzchni skóry tworzy kontrolowane mikrourazy, które zapewniają lepsze wchłanianie się kosmetyku. Może on dotrzeć pod pierwszą warstwę skóry i zacząć ją regenerować dosłownie od wewnątrz. Zwrócić jednak należy uwagę na skład i źródło pochodzenia ampułki do derma rollera. Te tanie, dostępne w zwykłych drogeriach mogą być znacznie mniej wydajne, a ich skład daleki od ideału.

Ampułki do derma rollera – kiedy się je stosuje

Ampułki stosuje się po wykonaniu zabiegu lub w trakcie jego trwania. W każdym z tych przypadków należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do preparatu. Stosowanie inne niż oznaczone może spowodować podrażnienia lub zapalenie obszarów poddawanych ich działaniu. Podobnie może być z używaniem źle dobranych substancji. By uniknąć tego typu problemów warto zapoznać się z działaniami konkretnych substancji i następnie pod tym kątem dobierać je pod swoje potrzeby. Najpopularniejsze i najbardziej potrzebne będą: czysty kwas hialuronowy i kolagen, które stymulują naturalne włókna kolagenowe, a także nawilżają i wygładzają skórę Następnie witamina C w czystej postaci, która działa rozjaśniając, wygładzając i wyrównując koloryt skóry. Poza takimi jednoskładnikowymi ampułkami zdecydować się można na mieszanki. Jeśli chce się usunąć blizny, czy rozstępy to ważne by zawierały substancje takie jak między innymi: koenzym q10, algi, proteiny pszeniczne, panthenol, witaminę E, alantoinę. W walce z cellulitem natomiast sprawdzą się: L-karnityna, kolagen z elastyną jak i wyciąg z kofeiny. Dobrze jest zainwestować w kosmetyki gabinetowe, które posiadają również wersje dla osób indywidualnych. Mowa tu przykładowo o http://phyris.mensabeauty.pl. Kupując produkty z pewnego źródła, odpowiednio przebadane zyskuje się pewność, że nie są to stracone pieniądze. Warto w nie zainwestować jeśli chce się uzyskać najlepsze efekty tak w domu jak i w salonie wykorzystując się do zabiegów wykonywanych na klientkach.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: