Dlaczego niekochane kobiety wchodzą w toksyczne związki?

Dlaczego niekochane kobiety wchodzą w toksyczne związki

Pochodzimy z różnych rodzin, w jednych było miejsce na ciepło i bliskość, w drugich brakowało pozytywnych emocji stwarzających poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nas pragnie być kochany. To jedna z elementarnych ludzkich potrzeb. Niestety, nasi rodzice nie zawsze okazują nam miłość. A to z kolei może rodzić trudności w dorosłym życiu. Dlaczego niekochane kobiety wchodzą w toksyczne związki?

Silne pragnienie bycia kochaną

Każdy chce być kochanym, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś, kto może dać nam miłość, zazwyczaj czujemy ekscytację, ale osoba o ugruntowanej samoocenie, która pochodzi z kochającego domu, zdaje sobie także sprawę z czyhających zagrożeń. Gdy ów mężczyzna okaże się agresywny, pozbawiony ambicji, uzależniony etc., to kobieta obdarzona miłością przez matkę odpuści sobie taką znajomość. Wie bowiem, że stać ją na kogoś lepszego. Jest dobrym człowiekiem, zasługuje na prawdziwe uczucie i dobry związek.  Poza tym miłość odnajduje w codziennym życiu, kontakcie z rodzicami, wujostwem, przyjaciółmi etc. Kobieta niekochana cieszy się, że wreszcie ktoś okazał jej zainteresowanie. Nie wierzy, że takie szczęście może spotkać ją ponownie, dlatego godzi się na wszystko, byle nie stracić takiego mężczyzny.

Nierealna wizja romantycznej miłości

Niekochane kobiety nie znają miłości, dlatego jej obraz tworzą w oparciu o komedie romantyczne, dramaty, romanse znane z kart książek. Bardzo często w tego typu przekazach pojawia się relacja, która musi walczyć z przeciwnościami losu. Powroty przeplatają się z rozstaniami, pełno jest dramatyzmu, lecz miłość ostatecznie zwycięża. Niestety, takie filmy rodzą złudne przekonanie, że nie ma prawdziwej miłości bez trudności do pokonania. Niekochana kobieta nie zna w ogóle tego uczucia, przyjmuje zatem za pewnik to, co serwują jej media. W rezultacie ciągnie ją do toksycznych mężczyzn, którzy zapewniają jej emocjonalny rollercoaster.

Uzależnianie poczucia szczęścia od partnera

Kobieta niekochana nie potrafi odnaleźć szczęścia w swoim życiu. Nie cieszy się ze swojej inteligencji, sukcesów zawodowych etc. Cała jej uwaga koncentruje się na mężczyźnie jako dopełnieniu, swoistej gwarancji szczęścia. Nawet jak trafi na dobrego mężczyznę, to zniszczy ten związek, oczekując od niego, aby czytał jej w myślach, ciągle komplementował. Jego starania zawsze będą niedostateczne. Zamiast wyjść z przyjaciółkami na miasto, będzie robiła awanturę partnerowi o to, że on spotyka się z kumplami.

Brak niezależności

Kobieta, która jest kochana przez mamę, ma zdrowe poczucie własnej wartości. Potrafi samodzielnie podejmować decyzje i ma własne zdanie. Nie uzależnia go od tego, co na dany temat sądzi jej partner.  Mama pokazała jej bowiem, że jest mądrą kobietą i sama poradzi sobie w życiu. Takie panie nie boją się bronić własnego zdania, samodzielnie analizować danych zagadnień. Wyrastają na dobre kierowniczki, menedżerki oraz naukowczynie.  Kobieta niekochana nie potrafi wykształcić w sobie niezależności. Całkowicie podporządkowuje się mężczyźnie, nawet gdy ten daje jej jedynie ochłapy uczucia. Pragnienie bycia kochaną jest w niej bowiem bardzo silne.

PODZIEL SIĘ: