Fryzury które dodadzą włosom objętości

Super trend w tym sezonie stawiamy na trójwymiarowe fryzury. Stopniowany kolor i zróżnicowane cięcie to klucz do sukcesu tego lata. Poznajcie kilka wzorów.

 Fantazyjne roztrzepanie

Włosy na czubku głowy skrócono, mocno wycieniowano i wystrzępiono tak aby uwydatniały niewielkie pasma. Dla kontrastu na karku zostawiono długie, proste kosmyki. Bujna spływająca na czoło grzywka, wypełnia fryzurę. To powoduje, że uczesanie nabiera objętości, ten trik sprawia iż mamy wrażenie,  że włosów mamy więcej.

Rozwiane przez wiatrem

Jeżeli masz cienkie włosy to cięcie doda im objętości, dzięki odpowiedniemu strzyżeniu. Od połowy długości wykonano dwie warstwy cieniowania. Pierwsza sięga ramion, druga łagodnie opada na plecy. Włosy stały się lżejsze i zwiewne. Efekt trójwymiarowości fryzury, tworzą rozjaśnione kosmyki wokół twarzy. Kontrastują one z ciemniejszym kolorem reszty włosów. Dzięki wplecionym jasnym refleksom, fryzura przestaje być płaska.

Zakręcony bob

Włosy z tyłu dosyć mocno skrócono oraz wystopniowano.  Nad uchem ściąć na krótkie baczki. Z przodu głowy zostawić długą grzywkę w kształcie trójkąta. Taką aby można z niej wystylizować zakręconego boba. Dodatkowym atutem są świetliste refleksy. Jeżeli to kawowy brąz to poprzez refleksy nabierze głębi.

Prosto i klasycznie

Aby uzyskać taką fryzurę należy ściąć dół i tył włosów. Z przodu wycieniować pasma, które przykryją uszy. Zaokrąglają one kształt fryzury i dodaje jej objętości. Mimo że włosy, są proste i gładkie, to dzięki warstwowemu cieniowaniu lekko się unoszą. Krótki dół ukazuje objętość na czubku. Intensywnie miedziany kolor będzie podkreślał fryzurę.

Szykowny nieład

Włosy na całej głowie zostały pocieniowane na różnych długościach, oraz lekko postrzępione przy końcach. Mają wyglądać na chaotyczne, wielowarstwowe cięcie ma dawać nieładu artystycznego. Zaczesane na twarz,  nowocześnie wycieniowane kosmyki i wielowarstwowa grzywka dodaje uczesaniu objętości. Najlepiej użyć do tej fryzury trzy odcienie brązu, wtedy ze zwykłego koloru powstanie głęboki blask.

Twarzowa asymetria

Najlepiej wygląda jeżeli włosy sięgają ramion, w linii prostej. Następnie trzeba je warstwowo wycieniować. Takie kilkakrotne cieniowanie podkreślą objętość  fryzury, wtedy uczesanie nie wydaje się płaskie. Do tego rodzaju fryzury odpowiedni będzie głęboki miedziany kolor. Wrażenie będzie takie jakby ich było więcej.

PODZIEL SIĘ: