Masaż ciepłymi olejami. Czy olej kokosowy do masażu to dobry wybór?

Masaż ciepłymi olejami
Towfiqu barbhuiya z Unsplash

Olej kokosowy – unikat wśród naturalnych olejów. Dziś króluje nie tylko w kuchni, ale także w łazience, towarzysząc podczas wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych.

Interesujące właściwości oleju kokosowego sprawiają, że kobiety coraz chętniej sięgają po niego w codziennej pielęgnacji. Ma urzekający kokosowy zapach, kremową konsystencją i bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Czy nadaje się także do masażu?

Właściwości oleju kokosowego

Zachowuje naturalną równowagę skóry. Dodaje jej miękkości, zapobiega przesuszaniu i łuszczeniu. Ma właściwości odmładzające, a więc zapobiega pojawianiu się zmarszczek i przebarwień. Uelastycznia skórę i nadaje jej promienny wygląd. Jest naturalnym filtrem UV, który ochrania przed szkodliwymi skutkami kąpieli słonecznych. Znacznie poprawia stan skóry, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia. Łagodzi podrażnienia i wszelkie objawy towarzyszące łuszczycy, zapaleniu skóry, egzemie itp. Olejek kokosowy przynosi ukojenie i odprężenie.

Olej kokosowy do masażu

Patrząc na powyższe właściwości, nie sposób nie zgodzić się z tym, że olej kokosowy do masażu nadaje się idealnie. Ważne, żeby był naturalny, tłoczony na zimno i najlepiej nierafinowany. Tylko wtedy zapewnia niesamowite doznania również dzięki kokosowemu zapachowi.

1. Masaż ciała – sposób na głęboki relaks i przeniesienie się, choćby na chwilę, do świata przyjemności. Wystarczy odrobina kremowego olejku, który rozpuści się w kontakcie ze skórą. Polecany olej kokosowy do masażu to również ten frakcjonowany. Niezależnie od rodzaju jest bogaty w witaminy i minerały, które wnikają w skórę w trakcie odprężającego masażu ciepłym olejem. Masaż ciała olejem kokosowy rozgrzewa, rozluźnia, pobudza krążenie i likwiduje ból.

2. Masaż twarzy – odrobina relaksu w trakcie wieczornej pielęgnacji. Ciepły olejek kokosowy świetnie zmywa makijaż i zanieczyszczenia. Dodatkowo odżywia, uelastycznia i łagodzi podrażnienia. Masaż twarzy olejem kokosowym zapewnia odrobinę relaksu, zmniejsza napięcie i poprawia mikrokrążenie skórne. Dzięki temu wmasowywane opuszkami palców składniki odżywcze doskonale wchłaniają się w skórę, odżywiając i podkreślając naturalne piękno.

3. Masaż skalpu – olej kokosowy do masażu sprawdza się nie tylko na ciele lub twarzy. Można zastosować go na skórę głowy: samodzielnie lub w połączeniu z innymi olejkami. Delikatnie wmasowany opuszkami złagodzi podrażnienia, wspomoże leczenie łupieżu i odżywi cebulki włosów. Przyspiesza mikrokrążenie skórne i więcej składników odżywczych trafia do wnętrza włosów, dzięki czemu przestają nadmiernie wypadać i rosną szybciej.

 

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: