Ożywiamy tłuste włosy

Twoja fryzura szybko traci puszystość? Kilka zmian w codziennej pielęgnacji rozwiąże ten problem. Poznaj wypróbowane sposoby na kosmetyczne kłopot z uciążliwymi włosami.Za przetłuszczanie się włosów odpowiada nadmierna ilość sebum, czyli wydzieliny gruczołów łojowych, która chroni skórę głowy. Gdy jest jej za dużo, oblepia skórę głowy i włosy,  co może prowadzić do podrażnienia, a w skrajnych przypadkach nawet do stanów zapalnych. Gdy dolegliwości się nasilają, warto odwiedzić lekarza, który zaleci odpowiednia kurację. Na szczęście walka z tłustymi nie jest trudna, w zasadzie wystarczy nie drogi specjalistyczny szampon oraz znajmomość kilku reguł codziennej pielęgnacji włosów. Proste receptury na domowe maski, które potrafią zdziałać cuda.

Domowej roboty tonik

Idealnymi ziołami na pozbycie się nadmiernego sebum są: nagietek, pokrzywa, tymianek, podbiału i nasturcji.

Kąpiel z pokrzywy i mięty- 3 łyżki wymieszanych ziół zalej 1 L wrzątku. Pyn ostudź i przecedź. Następnie płucz nim głowę.

Napar z nagietka, pokrzywy i łopianu- 3 łyżki mieszanki tych ziół zalej 1 L wrzątku i odcedź. Użyj jak wystygnie i płucz nim głowę.

Płukanka z tymianku i podbiału- suszone lub drobno posiekane zioła zmieszaj w różnych proporcjach. Łyżkę mieszanki zalej 0,5 L wrzątku (świeże zioła podgotuj). Kiedy mikstura ostygnie przecedź ja i wmasuj w skórę głowy i włosy.

Nalewka z pokrzywy, nasturcji i spirytusu- łyżkę świeżej pokrzywy i łyżkę ziela nasturcji zalej szklanką spirytusu 60%, nalewkę odstaw na 2- 3 tygodnie. Następnie odcedź, wlej do buteleczki i wcieraj w skórę głowy 3- 4 razy w tygodniu.

PODZIEL SIĘ: