Przyjęcie komunijne bez stresu

przygotowania do pierwszej komunii

Pierwsza komunia dziecka to dla wielu jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego przyjęcia komunijne to idealny sposób na uczczenie tej wyjątkowej chwili. Jednak często towarzyszy im sporo pracy i stresu. Zatem jak się do tego przygotować?

Wybór miejsca i organizacja

To, gdzie będziemy świętować pierwszą komunię dziecka, nie jest bez znaczenia. Przecież chcemy spędzić ten dzień jak najbardziej uroczyście! Dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się wybór restauracji, w której wszystkim zajmą się profesjonaliści. Unikniemy wtedy stresu i pozwoli nam to na pełne przeżycie tego dnia. Restauracja jednak dla wielu rodzin okazuje się zbyt droga, a przez to nieosiągalna. W takim wypadku wybór wydaje się prosty – przyjęcie w domu. Wiąże się to niestety z większymi i dłuższymi przygotowaniami. Trzeba przecież udekorować stół, rozplanować usadzenie gości i najważniejsze – przyrządzić potrawy. O ile z przygotowaniem domu nie będzie większych problemów – sąsiedzi czy rodzina zawsze posłużą pomocą i chęcią pożyczenia kilku krzeseł – o tyle gotowanie może sprawić już nieco więcej kłopotu i zachodu. To właśnie ono okazuje się najczęściej zmorą niejednej kobiety. Gotowanie dla kilkudziesięciu gości? Nigdy w życiu – powie niejedna matka. Jednak jest na to proste, niedrogie i mało kłopotliwe rozwiązanie – catering! Dlaczego? Oto kilka powodów:

  • oszczędność czasu;
  • zminimalizowanie stresu;
  • profesjonalna obsługa;
  • wyśmienite i smaczne dania;
  • możliwość skomponowania indywidualnego menu.

Wybór menu

Decydując się na catering, należy jeszcze zastanowić się nad menu. Wybór potraw jest istotny – chcemy w końcu zadowolić gości i siebie, a smaczne jedzenie to podstawa każdej dużej i ważnej uroczystości. Poza tym dobrze skomponowane menu sprawi, że wszyscy uczestnicy tej imprezy wyjdą z niej zadowoleni. Czym się kierować przy wyborze menu? Oto kilka rad:

  • zorientujmy się, jakie gusta kulinarne mają nasi goście;
  • dopytajmy się, czy nikt nie jest uczulony na pewne składniki;
  • sprawdźmy, jakich przypraw używa firma cateringowa (np. czy soli zupy);
  • zawsze wybierajmy zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie;
  • nie pytajmy o alkohol – przyjęcie komunijne to nie najlepsza okazja do tego!

Ponadto warto poprosić o dodatkowe komplety sztućców i talerzy oraz jadalne dekoracje potraw. Menu możemy skomponować sami – firma powinna spełnić nasze wymagania, ale jeśli nie mamy głowy do planowania i układania menu, to zawsze możemy poprosić o polecane przez firmę gotowe potrawy. Więcej na temat cateringu na uroczystość komunijną można przeczytać tutaj.

Wybór firmy cateringowej

Dobra firma cateringowa zapewni nam najlepsze dania, dlatego szukajmy takiej, która posiada certyfikaty jakości swoich potraw, wyróżnienia i dyplomy za konkursy. Postawmy na jakość! Ale warto też upewnić się, czy czas dostawy potraw nie będzie za długi – wybierzmy firmę z naszej okolicy. Do tego, jeśli organizujemy przyjęcie na sporą liczbę osób i zależy nam na sprawnym wydawaniu dań, poszukajmy takiej, która oferuje obsługę kelnerów. Firma cateringowa Mazowszak zapewni dobór potraw według preferencji smakowych i dietetycznych klientów oraz przyrządzi dania na najwyższym poziomie. Pomoże także skomponować menu i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z organizacją cateringu na przyjęciu. Ta warszawska firma zapewnia również szybki dojazd nie tylko na terenie stolicy, lecz także do okolicznych miast: Płocka, Łomianek, Pruszkowa, Otwocka, Piaseczna, Marków i Wołomina. Więcej na temat przedsiębiorstwa przeczytasz na stronie http://www.mazowszak.com.pl.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: