Najpopularniejsze wiadomości

Co na gardło przy karmieniu piersią

co na gardło przy karmieniu piersią

Okres ciąży, a potem karmienia noworodka piersią jest szczególnie istotny w życiu każdej kobiety chcącej dbać o zdrowie swoje i dziecka. Choć trudno jest znaleźć w pełni miarodajne badania dotyczące wpływu pokarmu i leków przyjmowanych przez matki na pokarm i stan dziecka – w końcu mało która matka podda się dobrowolnie tego typu badaniom – w powszechnej opinii wynikającej z obserwacji lekarzy i karmiących – w czasie laktacji najlepiej ograniczyć przyjmowania leków o skomplikowanych składach i opierać się przede wszystkim na naturalnych składnikach. 

Co na brać gardło przy karmieniu piersią?

Na pytanie, co na gardło przy karmieniu piersią, w pierwszej kolejności polecane są więc domowe sposoby radzenia sobie z infekcjami: płukanie gardła solą lub łagodnymi naparami ziołowymi, picie napojów rozgrzewających z imbirem, miodem i cytryną czy inhalacje robione ze specjalnie do tego celu przystosowanych olejków nawilżających błonę śluzową gardła i pozwalających wyeliminować stopniowo chrypkę. Do płukania gardła świetna jest szałwia lekarska, ziele działające antyseptycznie, antybakteryjnie, osłaniająco i przeciwzapalnie. Warto także zwrócić uwagę na właściwe nawilżenie powietrza w mieszkaniu, czasem stosując do tego celu dodatkowe urządzenia.  Fiorda na walkę z chrypką w czasie karmienia piersią Jeśli wszystkie powyższe sposoby zawodzą w walce z infekcją i utrzymuje się ona dłużej, warto sięgnąć po bezpieczny lek na chrypkę, oczywiście najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą w aptece i lek, co do którego jesteśmy pewni, że zawiera składniki pochodzenia naturalnego.

Do tego typu środków radzących sobie z infekcjami gardła należy m.in. Fiorda (http://fiorda.pl/) – pastylki do ssania zawierające porost islandzki o działaniu kojącym i łagodzącym wspierając też prawidłowe działanie układu odpornościowego, dziką różę – roślinę cenioną od lat przez nasze babcie i prababcie, które w okresie wzmożonych infekcji podawały chętnie konfiturę z owoców dzikiej róży znając jej możliwości ochrony błon śluzowych dróg oddechowych, a także laktoferynę – naturalne białko znajdujące się w mleku, ślinie oraz łzach, a także, co szczególnie istotne: występujące w pokarmie matek. Dzięki swojemu składowi oraz łagodnemu działaniu, tabletki na gardło Fiorda polecane są zarówno kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym, a dzieci powyżej czwartego roku życia mogą spokojnie zażywać przygotowane z myślą o ochronie ich zdrowia tabletki Fiorda Junior łagodzące stany zapalne gardła oraz chroniące struny głosowe.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *