Botoks – sposób na młodość

zabiegi z botoksem

Z wiekiem ilość i głębokość zmarszczek pogłębia się wraz z całą dynamiką mimiki, która utrwala się na twarzy. Od ponad dwóch dekad botoks jest wciąż jedną z najpopularniejszych metod wygładzania zmarszczek wśród ofert gabinetów medycyny estetycznej. Jest również chętnie stosowana w profilaktyce anti-aging.

Botoks – co to takiego?

Produkowany przez światowego lidera w produkcji preparatów zawierających oczyszczoną toksynę botulinową – farmaceutyczną firmę Allergan, która powstała w latach 50. XX w. – Botox stanowi nazwę handlową jednego z preparatów zawierających toksynę botulinową typu A. Oprócz niego dostępna jest ona na rynku również pod nazwą Bocouture, Dysport oraz Azzalure. Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, swoją terapeutyczną karierę rozpoczęła w latach 70. – początkowo w leczeniu zeza, a z czasem w medycynie estetycznej jako niezwykle skuteczny środek w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Dzisiaj, oprócz wspomnianych terapii, botulina stosowana jest także w leczeniu schorzeń neurologicznych, tj. migreny, dystonii czy hiperhydrozy.

Mechanizm jej działania polega na  uwalnianiu neurotransmittera zakończeń nerwowych oraz blokadzie przewodnictwa w autonomicznym układzie nerwowym, redukując m.in. bóle migrenowe czy wydzielanie gruczołów potowych, a także skutecznie zmniejszając nadpotliwość dłoni, stóp i pach. W medycynie estetycznej podanie preparatu w małej dawce skutecznie blokuje odbieranie przez mięsień impulsów nerwowych, powodując jego rozluźnienie, a zahamowanie wydzielania sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia w konsekwencji daje efekt wygładzenia zmarszczek – wyjaśniają specjaliści medycyny estetycznej z Medbeuaty Aesthetic Clinic dr Kępa. Ponieważ preparat podawany jest w minimalnych i ściśle określonych dawkach, jego działanie ma charakter wyłącznie miejscowy.

Wskazania do zastosowania botoksu

  • Kurze łapki.
  • Zmarszczki pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka).
  • Poziome linie na czole.
  • Usuwanie zmarszczek wokół ust.
  • Wygładzanie zmarszczek szyi oraz brwi.

Na czym polega odmładzanie botoksem?

Nadmierna kurczliwość mięśni odpowiada za powstawanie zmarszczek mimicznych, dzięki czemu po zabiegu skóra nad mięśniami „relaksuje się”. Cała procedura jest szybka i prosta – nie trwa dłużej niż 30 minut, zależy to jednak od obszaru zabiegowego. Lekarz wcześniej bardzo dokładnie precyzuje ilość wstrzyknięć domięśniowych przy pomocy bardzo cienkiej igły, aby terapia dała najbardziej optymalny efekt. Lekkie zaczerwienienia, jakie mogą pojawić się po zabiegu, są naturalną reakcją skóry na ukłucia, które zwykle znikają w ciągu kilku godzin.

Należy pamiętać, że botoks usuwa tylko zmarszczki mimiczne. Głębsze bruzdy oraz zmarszczki będące naturalnym efektem starzenia się skóry będą wymagały zastosowania kwasu hialuronowego. Częstym rozwiązaniem stosowanym w gabinetach jest procedura łączona – jest tak w przypadku zabiegu Botox Lifting opracowanego przez dr Andrzeja Kępę, podczas którego toksynę botulinową podaje się w połączeniu z preparatem bogatym w kwas hialuronowy oraz kompleks odżywczy Anti-Aging, co daje efekt naturalnej i gładkiej skóry.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: