Dozownik do mydła i płynu dezynfekującego – podstawowy element wyposażenia toalety

Dozownik do mydła i płynu dezynfekującego
Syed Hussaini z Unsplash

Utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny w toaletach publicznych wymaga zastosowania odpowiednich środków ostrożności. Jednym z podstawowych elementów, które powinny znaleźć się w każdej toalecie, są dozowniki do mydła. Środek do mycia w kostce, dotykany przez wiele osób, korzystających z publicznej ubikacji, po krótkim czasie staje się siedliskiem mikroorganizmów, z którymi wchodzimy w kontakt podczas mycia rąk. Zastosowanie pojemników na mydło – bezdotykowych lub na przycisk – pozwala praktycznie całkowicie wyeliminować ryzyko powstawania skupisk bakterii.

Rodzaje dozowników do mydła

Istnieje wiele rodzajów pojemników na mydło. Różnią się one od siebie pod kątem materiału wykonania, konstrukcji, sposobu użytkowania lub usytuowania – na ścianie lub pod blatem. Każdy z nich spełnia podstawowe standardy higieny, ograniczając ryzyko rozwoju bakterii. Największą sterylnością odznaczają się dozowniki bezdotykowe do mydła – ich wykorzystanie zalecane jest w przypadku toalet, które znajdują się w miejscach, gdzie każdego dnia znajduje się duża liczba osób. Przykładem mogą być tutaj galerie handlowe, a także hale sportowe lub koncertowe.

!!! Sprawdź aktualne promocje na dozowniki do płynu dezynfekującego https://higieniczny.pl/dozowniki-lokciowe.html

Jeśli chodzi o toalety szkolne i te, znajdujące się w innych instytucjach publicznych lub sklepach, aby spełnić standardy higieny wystarczy zastosowanie dozownika na przycisk. Istotną rolę odgrywa również środek do mycia, znajdujący się w pojemniku. Najczęściej spotykane jest mydło w płynie – niekiedy jednak używa się również piany mydlanej. O ile nie różnią się one zbytnio pod względem skuteczności, tak w przypadku często używanych toalet, mydło w pianie będzie o wiele bardziej ekonomiczne.

 

Pojemność dozownika do mydła

Miejsca publiczne charakteryzuje przede wszystkim duża ilość osób w nich przebywających. Wiele z nich korzysta również z toalet. W związku z tym, w przypadku często uczęszczanych lokalizacji, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie toalet w dozownik do mydła o dużej pojemności.

Takie rozwiązanie posiada rozliczne zalety – do najważniejszych z nich należą:

  • Zmniejszenie częstotliwości uzupełniania środka myjącego,
  • Zapewnienie odpowiednich warunków higieny wszystkim osobom korzystającym z toalety,
  • Możliwość optymalnego zaplanowania kontroli czystości w toaletach.

 

Dozownik do mydła w domu – czy warto?

Toalety domowe nie wymagają stosowania pojemników na mydło, ponieważ liczba osób, które z nich korzystają, jest bardzo ograniczona. Na co dzień dozownik do mydła w przestrzeni naszego domu jest zbędny. Może się jednak przydać w sytuacjach, gdy sytuacja lokalna wymaga przedsięwzięcia dodatkowych środków ostrożności w zakresie higieny. Takim przypadkiem może być na przykład ryzyko zarażenia wirusem lub awaria fabryki, położonej nieopodal naszego miejsca zamieszkania.

Dozownik do mydła dla domu to jednorazowy wydatek – z perspektywy czasu może się jednak okazać przydatny. Jeśli nawet nie naścienny czy innego rodzaju – warto zaopatrzyć się w najzwyklejszy, butelkowy pojemnik z mydłem w płynie. Z pewnością pomoże on nam zachować higienę w trakcie codziennych czynności.

PODZIEL SIĘ: