Wybierz wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy

bezpieczny fotelik samochodowy
Sharon McCutcheon z Unsplash

Fotelik samochodowy jest rzeczą niezbędną w trakcie podróży autem z dzieckiem. Dzięki niemu zapewnimy dziecko stabilizację w trakcie jazdy i zwiększymy jego bezpieczeństwo w trakcie wypadku. Czy wiesz jaki fotel jest najlepszy według lekarzy i na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Tyłem czy przodem?

Jeżeli stoisz przed wyborem pierwszego fotelika dla swojego dziecka możesz zauważyć, istnieją dwa typy: na te skierowane przodem do jazdy i tyłem. Która opcja jest bardziej bezpieczna? Według przeprowadzonych badań foteliki, które umożliwiają montaż tyłem do jazdy, są w stanie bardziej zamortyzować ewentualne obrażenia. Dzieje się tak dlatego, że jeżeli nasza pociecha jedzie przodem do jazdy, to przy gwałtownym hamowaniu, jego główka gwałtownie leci do przodu, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla kręgosłupa. Kiedy zaś dziecko podróżuje tyłem do dziecka, obicie fotelika staje się jego obronną tarczą.

Dostosowanie

Foteliki typu JOIE Every Stage nie tylko są montowane tyłem do kierunku jazdy, można je też dostosować jak najbardziej do naszego dziecka. Dzięki 6 różnym możliwym ułożeniem fotelika, można go używać przez kilka lat. Bez problemu umieścimy w nim noworodka, ale również dziecko do 36 kg, czyli na spokojnie zmieści się w nim sześcioletni urwis. Próg wieku jest tutaj oczywiście bardzo zróżnicowany i zależy od indywidualnych cech dziecka.

Solidność czyli bezpieczeństwo

W modelach fotelików JOIE Every Stage, znajdziemy szereg różnych opcji zapewniających bezpieczeństwo naszym dzieci. Produkt wyróżnia się poprzez zastosowanie:

  • zewnętrznych osłon Guard Surround Safety – ochraniających ciało w czasie uderzenia bokiem
  • wzmocnienia konstrukcji wewnętrznej – nie tylko dla bezpieczeństwa, ale też dla stabilizacji i wygody dziecka
  • bocznych wzmocnień Side Security Impact – dla dodatkowej ochrony całego ciała
  • łatwych do zapięcia pasów – możesz teraz to zrobić jedną ręką!
  • systemu wentylacji
  • specjalnej wkładki dla niemowląt

Laureat wielu nagród

Wybierając pierwszy fotelik dla dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na to czy spełnia on odpowiednie i wymogi i posiada atesty. JOIE Every Stage wygrał 2 nagrody Best Baby and Toddler Gear 2016 oraz posiada homologację ECE R44/04, dzięki czemu spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa ECE R44.

Chcąc dziecku zapewnić jak największą wygodę i komfort jazdy, najlepiej wybrać sprawdzone foteliki samochodowe. Unikniemy dzięki temu stresu i niepokoju o bezpieczeństwo naszego dziecka, a podróże autem staną się przyjemniejsze.

PODZIEL SIĘ: