Jak rozsądnie kompletować garderobę na jesień?

Jak rozsądnie kompletować garderobę na jesień

Choć przed nami miesiąc lata, to musimy liczyć się z tym, że niebawem przyjdzie nam założyć nieco cieplejsze ubrania. Może uśmiechnie się do nas szczęście i jeszcze do końca października będziemy mogły po południu chodzić bez okryć wierzchnich, te jednak będą nam potrzebne wieczorami i o poranku, gdy zmierzamy do pracy. Jak rozsądnie kompletować garderobę na jesień?

Przegląd szafy

Bardzo wiele z nas robi zakupy po omacku. Prawda jest taka, że pomijając typowe minimalistki, większość z nas ma tyle rzeczy w szafie, że niemal zawsze o czymś zapomni. A przecież nie ma sensu dublować tej samej kategorii przez ubrania o podobnym fasonie.  Zanim wyruszysz na zakupy do galerii handlowej lub usiądziesz z laptopem, przyjrzyj się temu, co już posiadasz. Niech stanowi to bazę dla wskazania kierunku poszukiwań. Może się okazać, że potrzebujesz nowego płaszcza, marynarki, swetra oraz botków, ale masz pod dostatkiem czapek, szalików, rękawiczek, bluzek z długim rękawem etc.  Skup się tylko na tym, czego naprawdę potrzebujesz. Brakuje ci ciepłego płaszcza, to nie kupujesz kolejnej ramoneski itp.

Spisanie rzeczy, których potrzebujesz

Spisz te rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. To znacznie ułatwi ci poszukiwania. W wielu sklepach online da się zawęzić wyniki do jednej konkretnej kategorii, np. kardiganów. Dzięki temu szybko przejrzysz asortyment kilku sklepów online i wybierzesz z nich to, co najlepsze dla ciebie.

Wskazanie kolorów, które cię interesują

Warto podejść do zakupów dość drobiazgowo. Im więcej cech danego ubrania określisz, tym większa szansa, że twój zakup okaże się sukcesem.  Jeśli dobrze czujesz się tylko w chłodnych kolorach, odrzucaj wszystkie swetry w ciepłych. Nie będziesz w nich bowiem czuła się zbyt korzystnie, przez co ubranie będzie leżało odłogiem, a ty zakupisz kolejne. Unikaj czerni, jeśli ta czyni cię smutną. Poluj na jasne ubrania, które nadadzą twojej twarzy blasku.

Zwracaj uwagę na jakość ubrań

Nie kupuj ubrań wykonanych z kiepskich, syntetycznych materiałów. Sweter z akrylu nie tylko szybko się mechaci i nadaje się do wyrzucenia, to jeszcze okropnie drapie skórę. Natomiast sukienka z długim rękawem wykonana z poliestru, słabo przepuszcza powietrze, przez co będziesz się w niej pocić w biurze.

Cechy charakterystyczne np. dekolt sukienki

Na pewno są takie cechy ubrań, które sprawiają, że potem niechętnie je nosisz. Warto świadomie dokonywać zakupów, aby potem w pełni wykorzystać ich potencjał. Ja np. nie znoszę golfów, stójek i zabudowanych dekoltów, czuję, że się w nich duszę.  Dlatego postanawiam, że w tym roku będę kupować swetry, bluzki i sukienki wyłącznie z mocniej wykrojonym dekoltem. Przed wyjściem na świeże powietrze i tak zakładam ciepły szalik oraz dokładnie zapinam płaszcz.  Ustal, co jest dla ciebie ważne. Może to, aby sukienka miała błyskawiczny zamek i nie przyczyniała się do elektryzowania twoich włosów. Niewykluczone, że lepiej czujesz się też w krótszych marynarkach oraz w swetrach, których nie trzeba zakładać przez głowę, ponieważ mają guziczki.  To są drobiazgi, które rzutują na komfort noszenia danego ubrania.

PODZIEL SIĘ: