Jak dbać o zmęczone oczy

Najlepiej stosować naturalne terapie. Co drugi Polak uskarża się na uczucie piasku pod powiekami, ich pieczenie i zaczerwienienie.
Najczęściej powodem jest wysiłek – zbyt długie wpatrywanie się w monitor komputera, telewizor albo czytanie w nie odpowiednim świetle. Szybką ulgę przyniosą okłady.
Ziołowe okłady – należy wymieszać po łyżce świetlika, przywrotnika, rumianku, nagietka i chabru. Pół łyżki mieszanki zalać 2/3 szklanki wrzącej wody. Parzyć pod przykryciem ok. 10 minut. Przecedzić i ostudzić. Płatki do demakijażu przyłożyć i zostawić na oku około 10 – 15 minut.
Chłodzące – należy położyć na oczy plasterki ogórka lub łyżeczki schłodzone w lodówce. Warto też mieć żelową maseczkę na oczy. Można ją dostać w każdej drogerii bądź w aptece.
Specjalne żele – jeśli cierpisz na obrzęki pod oczami unikaj ciężkich kremów pod oczy, które zatrzymują wodę w skórze. Lepiej postaw na lekkie żele i emulsje.
Miękkie spojrzenie – gdy pieką cię oczy możesz zrelaksować je ćwiczeniami. Należy usiąść wygodnie i oddychając głęboko, spojrzeć w okno. Rozluźnić ciało i uspokoić wzrok, aby spojrzenie stało się miękkie, a obraz nieco rozmyty.

PODZIEL SIĘ: