Ciepło na jędrną skórę

Ciepło na jędrną skórę

W trakcie zimy skóra staje się szara i sucha. Dzieje się tak, gdyż w wyniku dużej różnicy temperatur (między temperaturą panującą na zewnątrz, a tą która panuje w pomieszczeniu) skóra traci bardzo dużo wilgoci. Jednak latem, kiedy niebo jest bezchmurne, a słońce towarzyszy nam na każdym kroku, nasza skóra odżywa. Dlaczego tak się dzieje? I co możemy zrobić, aby skóra była odpowiednio odżywiona przez cały rok?

Dobrocenne lato

Zimny wiatr, deszcz i plucha mają znacznie mniej zwolenników niż ciepłe letnie dni. Dłuższe dni pozwalają nam zwiększyć efektywność we wszystkich zaplanowanych działaniach. Znacznie częściej przebywamy wtedy na świeżym powietrzu i oddajemy się letnim aktywnościom. Sport, uprawiany rekreacyjnie z najbliższymi, sprawia nam dużo radości, a także przyczynia się do troski o nasze zdrowie. Latem także znacznie rzadziej dochodzi do zachorowalności na depresję, a jest to zasługa między innymi witaminy D. Jest ona dla naszego organizmu bardzo cenna, gdyż dzięki niej chronimy nasze kości m.in. przed osteoporozą. Wytwarzana jest w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych, pod wpływem których wydzielamy również endorfiny czyli hormony szczęścia. To właśnie one odpowiadają za dobry nastrój i poprawiają nasze samopoczucie. Jesienią i zimą, gdy brakuje słońca i robi się coraz ciemniej, trudno jest nam wykrzesać z siebie entuzjazm, dlatego ważne jest, aby czerpać ze słońca pełnymi garściami. Oczywiście opalając się pamiętajmy o rozsądku i chronieniu skóry przed szkodliwymi aspektami promieniowania ultrafioletowego stosując kremy z filtrem. Dodatnia temperatura powietrza, zbliżona do temperatury naszego ciała, pozwala naszej skórze zachować odpowiedni poziom nawilżenia. Jest to też zasługa braku konieczności noszenia wielu warstw ciuchów, przez które skóra nie może oddychać. Dzięki temu skóra nie pęka i zachowuje odpowiednią elastyczność i jędrność.

Terapia zastępcza

Zimą ciężko jest znaleźć ciepłe miejsce. Zazwyczaj marzymy wtedy o zakopaniu się pod koc z kubkiem gorącej herbaty. Możemy jednak wykorzystać tę porę roku, do przeprowadzenia dodatkowej kuracji odżywczej, dzięki której skóra na długo zachowa młody i świeży wygląd.

Zbawienny wpływ na zdrowie ma korzystanie z sauny. Wysoka temperatura, jaka tam panuje, pozwala naszej skórze pozbyć się toksyn oraz zabija bakterie. Przyspieszony zostaje także przepływ krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej ukrwiona i odżywiona. Poprawiony zostaje także jej koloryt. Podczas pocenia się ze skóry usuwany jest także nadmiar sebum, a pory zostają oczyszczone. Po zakończonej sesji ważne jest zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości płynów, aby uzupełnić to, co wypociliśmy.

W klinice medycyny estetycznej Esteticmed (z siedzibami w Bydgoszczy i Częstochowie) wprowadzono do oferty nowy zabieg, który wykorzystując ciepło przywraca skórze jędrność i młody wygląd. Thermolifting Zaffiro, bo o nim mowa, dba także o odpowiednie nawilżenie skóry. Jak to działa? Wytwarzane przez urządzenie promieniowanie podczerwone IR działa bezpośrednio na włókna kolagenowe obkurczając je do ich pierwotnej długości. W ten sposób odzyskujemy naturalnie elastyczną i napiętą skórę, a do tego wygładzamy powstałe zmarszczki. Można go stosować nie tylko na twarz, lecz także na całym ciele. Największą zaletą tego zabiegu jest jego mała inwazyjność. Po jego przeprowadzeniu nie trzeba stosować się do żadnej listy zaleceń, wystarczy cieszyć się natychmiastowymi efektami.

Więcej informacji o zabiegu Thermolifting Zaffiro szukaj na http://www.esteticmed.pl/zabiegi/termolifting-zaffiro

Jeśli jednak zdecydujemy się zostać w domu, to na zmarzniętą skórę dobrze działa ciepła kąpiel z dodatkiem olejków zapachowych i olejków nawilżających. Nie tylko rozgrzewa skórę, ale działa przede wszystkim relaksująco i odżywczo. W ten sposób można spędzić każdy zimowy wieczór.

Jak widać, ciepło ma wszechstronne działanie: od poprawy komfortu psychicznego, do poprawy kondycji zdrowotnej. Dlatego nie należy lekceważyć jego cennego wpływu na nasze samopoczucie. Wykorzystywane jest zarówno w medycynie estetycznej, jak i terapiach zdrowotnych, a to oznacza, że musi być skuteczne.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Esteticmed: www.esteticmed.pl

 

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: