O czym warto pamiętać, robiąc zakupy w lumpeksie?

O czym warto pamiętać, robiąc zakupy w lumpeksie

Zakupy w lumpeksie ostatnio stały się szalenie popularne. W second handach można znaleźć prawdziwe perełki w postaci markowych jeansów i bluzek. Za ubrania płacimy zaledwie parę złotych. Niektóre z nich są w bardzo dobrym stanie.  Zakupy w lumpeksie stały się szalenie modne za sprawą vlogerek modowych oraz rozpropagowania stylu eko. Kupując ubrania w second handzie, dajesz im drugie życie, nie przyczyniasz się do wzrostu efektu cieplarnianego.

Towar nie podlega zwrotowi

Musisz rozsądnie robić zakupy i zastanowić się, czego naprawdę potrzebujesz, co będziesz nosić, co wpisuje się w twój styl. Zbyt oryginalne ubrania niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem dla kobiety, która preferuje klasykę i na co dzień ubiera się dość elegancko. Wprawdzie ubrania z second handu nie są drogie, ale po co wydawać pieniądze na coś, co tylko będzie zalegać w naszej szafie? Pamiętaj, że odzież z second handu nie podlega zwrotowi nawet za okazaniem paragonu. To zmusza nas do podejmowania odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Rzecz może zacząć się psuć lub pękać

Ubrania z second handu nie są pierwszej świeżości. Niektóre mają kilka, a inne kilkanaście lat.  Część była mocno eksploatowana. W związku z tym rzeczy, które kupisz w lumpeksie, mogą niespodziewanie zacząć się pruć lub psuć się w najmniej spodziewanym miejscu. Miej to na uwadze i nie licz, że jeansy z lumpeksu przetrwają kilka lat.

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Do lumpeksu trafiają ubrania z całego świata. W jednych krajach wpisujesz się w rozmiar XS, w innych rozmiarówkach kryje się on pod oznaczeniem S lub M. Nie zwracaj tak bardzo uwagi na rozmiarówkę podaną na danej rzeczy. Oceń wizualnie, czy dana rzecz jest dobra dla ciebie, a następnie zabierz ją ze sobą do przymierzalni i zweryfikuj swoje przypuszczenia.

Niektóre ubrania w lumpeksie są zniszczone

Dokładnie oglądaj ubrania w lumpeksie. Część jest nowa, część używana, ale w dobrym stanie, ale zdarzają się też sukienki z zepsutym zamkiem, pokrwawione bluzki czy sukienki z przypaloną żelazkiem falbaną.

Odzież z lumpeksu trzeba wyprać

Ubrania z lumpeksu bezwzględnie po zakupie trzeba wrzucić do pralki i wyprać w pełnym trybie prania. Noszenie ich bez prania jest szalenie niehigieniczne. Nigdy nie wiesz, czy poprzedni właściciel w ogóle je wyprał, zanim oddał je na sprzedaż.

Za ubrania z lumpeksu nie warto przepłacać

W związku z tym, że ubrania z lumpeksu często psują się po kilkunastu użyciach, nie każdy ciuch będzie ci służył przez lata, dlatego też nie warto za nie przepłacać. Kupuj rzeczy w adekwatnej cenie. Sukienkę za 5 zł, bluzkę za 2 zł etc. Wtedy nawet gdy dana rzecz długo ci nie posłuży, nie będziesz czuła żalu.

PODZIEL SIĘ: