Dlaczego kobieca zdrada bardziej zagraża związkowi?

Dlaczego kobieca zdrada bardziej zagraża związkowi

Zdrada zawsze kładzie się cieniem na związku. Burzy bowiem poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Ponadto osoba zdradzona często boryka się z niskim poczuciem własnej wartości. Zdrada nie zawsze kończy się rozwodem. Dlaczego kobieca zdrada bardziej zagraża związkowi?

Ilu Polaków zdradza?

Przeprowadzono badania, z których wynika, że co trzeci Polak ma problem z dochowaniem wierności partnerowi. Dane te mogą być jednak zaniżone, ponieważ ludzie niechętnie chwalą się skokiem w bok. Ponadto zdrada dla każdego znaczy co innego. Każdy definiuje ją na swój sposób. 16% Polek zdradza swoich stałych partnerów, tutaj także podejrzewa się zaniżanie danych, ponieważ panie jeszcze bardziej wstydzą się swojej niewierności. Nie chcą zyskać złej etykietki. Choć ludzie zdradzają się niezależnie od płci i orientacji seksualnej, wciąż mężczyznę postrzega się jako tego, który ma duże potrzeby i musi je zaspokoić, a zdradzającą kobietę odsądza się od czci i wiary.

Różne definicje zdrady

Zdrada dla każdego oznacza co innego, dlatego warto o tym porozmawiać przed wejściem w związek. Niektórzy decydują się na związki otwarte, każda ze stron może mieć innych partnerów seksualnych, ale nie może im poświęcać zbyt wiele uwagi, tę ma koncentrować na głównej relacji. Dla innego nawet pocałunek z inną osobą będzie zdradą. Jako formę niewierności postrzegamy też flirt z innymi osobami oraz pikantne rozmowy na komunikatorach internetowych. Jak widać, zdrada ma niejedno imię.

Dlaczego zdradzają mężczyźni?

Mężczyźni zdradzają z różnych powodów. Nie potrafią dochować wierności, bo czują potrzebę nowości i eksperymentowania, brakuje im seksu w stałym związku, ich partnerka jest bardzo zachowawcza i nie chce zgodzić się nawet na założenie erotycznej bielizny. Panowie bardzo często decydują się też na skok w bok, bo akurat nadarzyła się ku temu okazja. Co ciekawe, facet, który stracił pracę, może być bardziej skłonny do zdrady, ponieważ chce się wykazać na innym polu.

Dlaczego zdradzają kobiety?

Panie zdradzają na ogół po to, aby poczuć się kochanymi. Bardzo często brakuje im w związku czułości, komplementów i zabiegania o ich uwagę. Kochanek im to daje. Ponadto część pań zdradza dla dobrego seksu, a część po to, by odegrać się na niewiernym partnerze, wyrównać z nim rachunki.

Dlaczego kobieca zdrada bardziej zagraża związkowi?

Mężczyzna, który zdradza żonę, raczej będzie chciał zostać przy niej, nie odejdzie do kochanki. Ta bowiem kojarzy mu się wyłącznie z zabawą, nie ze stałością. Natomiast kobieta, która znalazła sobie kochanka, bardzo często się w nim zakochuje i w rezultacie odchodzi do niego. Ponadto kobiety są w stanie więcej wybaczyć niewiernym mężom, gdyż zależy im na pełnej rodzinie dla wspólnych dzieci. Poza tym często są od nich mniej lub bardziej zależne finansowo. Mężczyźnie nie będzie tak zależało na byciu z niewierną żoną, ponieważ nie kieruje się dobrem rodziny, a własnym.

PODZIEL SIĘ: