Gdy włosy odmawiają posłuszeństwa

zdrowe włosy1.Jak dbać o osłabione i wypadające włosy

Mówiąc w skrócie- bardzo delikatnie, słabe pasma nie lubią szarpania, zrezygnujmy z wycierania je ręcznikiem, nie zawijajmy ich też w turban. Najlepiej wysuszyć je przykładając do nich papierowym ręcznik. Rozczesywanie zaczynamy zawsze od końców włosów i powoli przechodzimy wyżej. Nie suszymy włosów suszarką, to je osłabia.

 

2.Bezpieczna trwała ondulacja

Wiele pań regularnie robi trwałą, żeby dodać włosom objętości. Często powtarzany sprawi że włosy staną się suche i słabe. Pamiętajmy aby miedzy ondulacją a farbowaniem zachować 2 tygodnie przerwy, dzięki temu nie osłabimy nowego koloru. Warto też odłożyć zabieg, gdy skóra głowy jest zaczerwieniona.

 

3.Mocne loki

Zaczynamy od umycia włosów i nałożenia odżywki nawilżającej. Suszymy suszarką zostawiając odrobinę wilgotne, dzielimy na pasma i spryskujemy lakierem. Dzięki temu nie będą śliskie i długo utrzymają skręt. Każde pasmo nawijamy na wałek i suszymy włosy. Czekamy aż dobrze wyschną, inaczej nie będą się trzymały. Układamy fryzurę palcami i lekko lakierujemy.

zadbaj o siebie

4. Jak stosować maskę przy cienkich pasmach

Wiele kobiet ma cienkie włosy, stosują różne maski do włosów i wciąż są rozczarowane. Ich włosy wyglądają na obciążone, płaskie i nie świeże. Jest na to rada maskę nakładamy przed myciem włosów a nie po. Włosy będą odżywione i puszyste. Można to stosować do drugi dzień. Pamiętajmy jednak aby nie nakładać produktu na całą głowę, zachować odstęp tak z 4 cm od głowy.

5. Udane domowe farbowanie

Przed farbowaniem nie myjemy włosów. Dzielimy je na partie i zaczynamy od tych z tyłu głowy. Trzymaj na głowie tyle czasu ile zaleca producent, jeśli go skrócimy nie uzyskamy jaśniejszego koloru tylko nie do farbowane włosy. Farbę zmywamy najpierw samą wodą, następnie nakładamy produkt dołączony do farby np. odżywkę. Aby uzyskać świetny kolor najlepiej umyć głowę szamponem na drugi dzień.

 

błyszczące włosy6. Zmiana matowych włosów na błyszczące

Po umyciu płuczemy włosy zimną wodą z dodatkiem soku z cytryny. Ciepła woda otwiera łuskę włosa i naraża go na zniszczenie. Zimna chroni włosy. Sok z cytryny dodaje zniszczonym pasmom blasku. Nie narażaj matowych włosów na działanie wysokich temperatur z suszarki, prostownicy. Ważne aby w okresie letnim nie wystawiać włosów na słońce.

 

7.Opanuj puszenie

Wygładzimy je używając produktów, które mają w swojej nazwie „dyscyplinujący”. Zapewnia włosom nawilżenie i pokryje je powłoczką niwelując efekt niesfornych kosmyków. Można też używać prostownicy, ale nie polecam dłuższego stosowania, nawet ze środkiem chroniącym przed wysoką temperaturą. Jest metoda która zapewni nam 4 miesiące efektu. Jest nią globalkeratin, polega na wprowadzeniu we włosy keratyny, która jest ich głównym składnikiem budulcowym. Nie puszą się i nie kręcą nawet jak są mokre. Skraca się też czas ich stylizacji. Praktyczny zabieg.

 

8. Koniec z płaską fryzurą

Efekt uniesionej fryzury uzyskuje się poprzez grube wałki na rzepy. Nakładamy je na suche włosy, zwilżając delikatnie lotionem. Następnie lakierujemy włosy i po kilku minutach ściągamy wałki. Suszenie na szczotce rozpoczynamy przy samej skórze głowy. Każde pasmo starannie modelujemy, na koniec lekko lakierujemy.

 

9. Dłuższe i gęstsze włosy

Lubianą przez wiele pań jest treska. Bez nich nie odbywa się prawie żadna sesje zdjęciowa. Aby osiągnąć naturalność należy dobrać treskę z naturalnego włosia. Nawet jak kolor nie będzie taki sam zawsze można go zafarbować, na taki sam kolor jak nasze włosy.

10. Kolor na dłużej

Farbowane włosy nie lubią zbyt ciepłej wody, oraz zwykłych produktów do pielęgnacji. Polecam kosmetyki do włosów farbowanych, pomagają one zatrzymać pigmenty w strukturze włosa. Ważne jest tez by chronić pasma przed słońcem i chlorem. Należy pamiętać że są produkty do włosów jasnych, jak i do ciemnych. Odżywiają one kolor oraz nadają blasku.

PODZIEL SIĘ: