Eliksir młodości – komórki tłuszczowe

lipofilling

Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej (lipofilling), stosowany od wielu lat w chirurgii plastycznej i regeneracyjnej oraz w medycynie estetycznej, polega na wykorzystaniu własnego tłuszczu jako naturalnego wypełniacza. Pozyskiwany w trakcie liposukcji, wykorzystywany jest w procesie iniekcji w zakresie modelowania wskazanych obszarów twarzy i ciała.

Biologiczny materiał, jakim są komórki tłuszczowe robi w ostatnim czasie zawrotną karierę w zakresie zabiegów odmładzających przede wszystkim ze względu na niski stopień odrzutów i powikłań. Autologiczna tkanka tłuszczowa jest bowiem najbardziej ekologicznym wypełniaczem jaki z powodzeniem stosuje medycyna estetyczna w procedurach anti-aging, w celu ujędrnienia skóry, poprawy jej jakości oraz regeneracji.

 Lipotransfer – wskazania:

 • wypełniacz zmarszczek (mimiczne, bruzdy i fałdy nosowo-wargowe),
 • redukcja ubytków wolumetrycznych (np. zapadnięte policzki),
 • likwidacja asymetrii twarzy i ciała,
 • powiększenie ust,
 • powiększanie i ujędrnianie pośladków oraz piersi,
 • korekcja blizn potrądzikowych i pourazowych,
 • rzeźbienie dowolnej części ciała (lipomodeling)

Lipofilling a komórki macierzyste

Jeszcze do niedawna istotnym problemem było częściowe zanikanie podanej tkanki tłuszczowej analogicznie jak w przypadku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Najnowsze techniki pobierania jej oraz separacji cennej frakcji bogatej w komórki macierzyste, jak również nowe sposoby podawania materiału, zdecydowanie poprawiły jakość procedury w zakresie efektów i trwałości – tłumaczy dr Łukasz Łebkowski, specjalista chirurgii ogólnej, ekspert Kliniki Sthetic. Wzbogacony o komórki macierzyste materiał sprawia, że proces odbudowy i regeneracji skóry jest znacznie lepszy, dzięki proliferacji (namnażaniu) nowych naczyń krwionośnych i stymulacji  tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Poza wolumetrią, odwraca również oznaki starzenia się w naturalny sposób – dodaje specjalista.

 Eliksir młodości – selekcja komórek tłuszczowych Adivive™

 Tłuszcz w znieczuleniu ogólnym, w warunkach ambulatoryjnych pobierany jest podczas zabiegu liposukcji z „depozytów tłuszczowych” brzucha, pośladków czy ud, w ilości wskazanej do późniejszego przeszczepu. Następnie procedura wymaga odpowiedniego przygotowania pobranej tkanki w procesie separacji najwyższej jakości młodych i silnych komórek tłuszczowych oraz dobroczynnych komórek macierzystych, dzięki którym skóra odzyska sprężystość, świeżość i młodzieńczy wygląd. Wykorzystywana do tego celu nowoczesna metoda separacji Adivive™ pozwala na oczyszczenie materiału do transferu ze starych i słabych komórek tłuszczowych, wolnych lipidów i krwi, co w procesie adaptacji pozwala uniknąć tworzenia się torbieli tłuszczowych i stanów zapalnych.

Transplantacja

Techniką iniekcji, lekarz wstrzykuje w docelowy obszar odseparowaną frakcję za pomocą  kaniul. Po zabiegu może utrzymywać się nieznaczny obrzęk i mogą być widoczne siniaki ale okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki i trwa ok.7-10 dni– wyjaśnia specjalista Sthetic Klinika dr Jagielskiej.

Korzyści transplantacji własnego tłuszczu:

 • naturalny, antyalergiczny,
 • krótki okres rekonwalescencji lub jego brak,
 • bezpieczna i sterylna procedura,
 • alternatywa dla osób uczulonych na wypełniacze (implanty),
 • możliwość zamrażania do 12 miesięcy.

Więcej znajdziesz na stronie: http://sthetic.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/

Artykuł sponsorowany

Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez sthetic.pl

PODZIEL SIĘ: