Co na gardło przy karmieniu piersią

co na gardło przy karmieniu piersią

Okres ciąży, a potem karmienia noworodka piersią jest szczególnie istotny w życiu każdej kobiety chcącej dbać o zdrowie swoje i dziecka. Choć trudno jest znaleźć w pełni miarodajne badania dotyczące wpływu pokarmu i leków przyjmowanych przez matki na pokarm i stan dziecka – w końcu mało która matka podda się dobrowolnie tego typu badaniom – w powszechnej opinii wynikającej z obserwacji lekarzy i karmiących – w czasie laktacji najlepiej ograniczyć przyjmowania leków o skomplikowanych składach i opierać się przede wszystkim na naturalnych składnikach. 

Co na brać gardło przy karmieniu piersią?

Na pytanie, co na gardło przy karmieniu piersią, w pierwszej kolejności polecane są więc domowe sposoby radzenia sobie z infekcjami: płukanie gardła solą lub łagodnymi naparami ziołowymi, picie napojów rozgrzewających z imbirem, miodem i cytryną czy inhalacje robione ze specjalnie do tego celu przystosowanych olejków nawilżających błonę śluzową gardła i pozwalających wyeliminować stopniowo chrypkę. Do płukania gardła świetna jest szałwia lekarska, ziele działające antyseptycznie, antybakteryjnie, osłaniająco i przeciwzapalnie. Warto także zwrócić uwagę na właściwe nawilżenie powietrza w mieszkaniu, czasem stosując do tego celu dodatkowe urządzenia.  Fiorda na walkę z chrypką w czasie karmienia piersią Jeśli wszystkie powyższe sposoby zawodzą w walce z infekcją i utrzymuje się ona dłużej, warto sięgnąć po bezpieczny lek na chrypkę, oczywiście najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub farmaceutą w aptece i lek, co do którego jesteśmy pewni, że zawiera składniki pochodzenia naturalnego.

Do tego typu środków radzących sobie z infekcjami gardła należy m.in. Fiorda (http://fiorda.pl/) – pastylki do ssania zawierające porost islandzki o działaniu kojącym i łagodzącym wspierając też prawidłowe działanie układu odpornościowego, dziką różę – roślinę cenioną od lat przez nasze babcie i prababcie, które w okresie wzmożonych infekcji podawały chętnie konfiturę z owoców dzikiej róży znając jej możliwości ochrony błon śluzowych dróg oddechowych, a także laktoferynę – naturalne białko znajdujące się w mleku, ślinie oraz łzach, a także, co szczególnie istotne: występujące w pokarmie matek. Dzięki swojemu składowi oraz łagodnemu działaniu, tabletki na gardło Fiorda polecane są zarówno kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym, a dzieci powyżej czwartego roku życia mogą spokojnie zażywać przygotowane z myślą o ochronie ich zdrowia tabletki Fiorda Junior łagodzące stany zapalne gardła oraz chroniące struny głosowe.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: