Sposoby na zagęszczanie brwi – triki i wskazówki

makijaz-permanentny-brwi

Zadbane, wyregulowanie i odpowiedni podkreślone brwi nadają charakteru każdej twarzy, a ponadto, jeśli są właściwie podkreślone, są świetnym wykończeniem makijażu. Jeśli należysz do osób, których natura nie wyposażyła w gęste, zdrowe brwi i szukasz sposobów na ich zagęszczenie – poznaj triki i wskazówki, które Ci w tym pomogą.

Sposób 1 – naturalne wzmacnianie brwi

Naturalne wzmacnianie brwi sprawdza się w momencie, kiedy brak gęstości spowodowany jest wzmożonym wypadaniem włosów, w tym także włosków brwi. Może to nastąpić na skutek różnych chorób, przyjmowania leków bądź silnych stresów. Brwi wówczas są osłabione, widocznie przerzedzone, cienkie i bez koloru. W tym przypadku sprawdzi się staromodne wcieranie olejków – rycynowego, jojoba i innych.

Jak to zrobić? Olejek można nakładać bezpośrednio na brwi palcem bądź wykorzystać do tego czystą szczoteczkę po tuszu. W ten sposób wykona się dodatkowo lekki masaż pobudzający cebulki do wzrostu. Niestety, efekty takiej kuracji widoczne są dopiero po ok. 3 miesiącach systematycznego nakładania olejku. Utracone włoski powinny odrosnąć, a te które zostały wyraźnie się wzmocnić. Taką samą kurację można stosować na rzęsy, a dodatkowo na co dzień stosować i inne sposoby zagęszczania brwi.

Sposób 2 – naturalny makijaż brwi

Efekt gęstych brwi najłatwiej uzyskać poprzez delikatny, naturalny makijaż. Wiąże się to z koniecznością codziennego powtarzania tych samych czynności, ale ogólny wygląd twarzy zmienia się nie do poznania, jeśli brwi zostaną podkreślone. W tym sposobie istotne jest dobranie właściwych kosmetyków, przede wszystkim kredki do brwi, oraz ich  właściwa aplikacja. Jak podkreśla ekspert Maybelline, promujący nową akcję firmy WOW Brwi:

Najistotniejsze jest odpowiednie dobranie odcienia kredki do brwi, która służy do zagęszczania brwi. Kredka powinna być dopasowana do koloru włosów i karnacji – najłatwiej dobrać ją poprzez narysowanie kresek na skórze dłoni i wówczas wybrać odpowiedni odcień.

W wyborze kredki do brwi warto zwrócić uwagę także na jej miękkość, dzięki czemu będzie można ją lekko rozetrzeć i zniwelować efekt sztucznego makijażu. W celu optycznego zagęszczania brwi można także wykorzystać cienie do powiek lub specjalne cienie do brwi. Optymalnym rozwiązaniem mogą być zestawy przeznaczone do pielęgnacji brwi, np. dwustronna kredka wypełniająca brwi Brow Satin.

Sposób 3 – henna lub makijaż permanentny brwi

Osoby, które pragną uzyskać gęste, podkreślone brwi w każdym momencie, także na basenie czy nad morzem, mogą wypróbować specjalny rodzaj makijażu, który nie zmywa się i nie ściera. Chodzi o makijaż tymczasowy lub trwały, które możliwe są do osiągnięcia poprzez farbowanie brwi henną lub wykonania makijażu permanentnego.

Henna utrzymuje się na brwiach ok. 3 tygodni i stopniowo wypłukuje, dzięki czemu źle wykonany makijaż zawsze można usunąć. Sposób ten pozwoli poprawić naturalny kolor brwi i sprawić, że będą one wizualnie gęściejsze. Przy bardzo rzadkich włoskach działanie henny można uwydatnić makijażem codziennym – efekt jest bardzo naturalny, a sam sposób zagęszczanie bezpieczny dla każdego.

Makijaż permanentny wymaga zastanowienia, choć jest to sposób idealny dla osób, które całkowicie pozbawione są brwi, np. w wyniku choroby lub wypadku. Utrzymuje się ok. 2 lat, a doświadczona linergistka może dzięki niemu zmieniać kształt łuku brwiowego i decydować o jego grubości i gęstości.

Jaki sposób zagęszczania brwi wybrać?

Wybór odpowiednio sposobu zagęszczania powinien być uzależniony od stopnia zaawansowania problemu braku gęstości brwi i efektów, które chce się uzyskać. Najlepszym rozwiązaniem jest… łączenie wszystkich podanych wskazówek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby codzienne stosować kuracje wzmacniające, a w międzyczasie wspomagać się makijażem wykonanym z henny i podkreślonym kredką do brwi. Jednocześnie jest to sposób tańszy niż makijaż permanentny i można go wykonywać w domu.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: