Poznaj soczewki jednodniowe Acuvue

soczewki jednodniowe Acuvue
Lensabl z Unsplash

W przypadku gdy pewne osoby nie mogą lub nie chcą w danych (tymczasowych) sytuacjach używać okularów tradycyjnych, świetnym rozwiązaniem dla nich będą soczewki jednodniowe Acuvue (https://www.acuvue.pl/define/poznaj-sekret-soczewek). Główną zaletą tego typu produktów to brak potrzeby używania płynów pielęgnacyjnych (które są wymagane w przypadku używania zwykłych soczewek). Oszczędza się więc pieniądze, które w innym przypadku musiałyby być przeznaczone na środki pielęgnacyjne oraz na pojemniki służące przechowywaniu.

Soczewki jednodniowe nadadzą się świetnie na wszelkie imprezy, basen czy w czasie uprawiania sportów. Najczęściej korzysta się z nich podczas wesel, balów sylwestrowych oraz karnawałowych. Znaczna część osób nie może korzystać z tradycyjnych soczewek kontaktowych, ze względu na reakcje alergiczne lub podrażnianie oczu wywołane środkami pielęgnacyjnymi. Jako, iż te preparaty nie są wymagane w przypadku soczewek jednodniowych, mogą być stosowane przez każdego. Wytworzone są z łatwo przepuszczalnego żelu, są miększe w porównaniu do swoich zwykłych odpowiedników. Oczy są znacznie lepiej nawilżone oraz nawodnione, co również minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.

Soczewki jednodniowe Acuvue są wysoce proste w korzystaniu oraz przede wszystkim nie wymagają pielęgnacji. Rozpoczynając dzień, należy jedynie otworzyć hermetyczne opakowanie, wyjąć je ze specjalnego płynu, po czym założyć na oczy. Po zużyciu nie należy ich umieszczać w specjalnym pojemniku. Następnego dnia rozpakowuje się kolejny pakiet soczewek kontaktowych.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: