Białe złoto – ponadczasowy symbol elegancji

Białe złoto
Alyssa Hurley z Unsplash

Biżuteria z białego złota, swoim wyglądem przypominająca platynę – najdroższy metal stosowany w jubilerstwie – uchodzi za bardzo elegancką, a do tego nowoczesną. Ten szlachetny metal ma odcień jaśniejszy od srebra, bardziej białawy, wygląda od niego delikatniej.

Białe złoto – co to takiego?

To stop metali, który powstaje podczas dodania do złota innych metali – np. niklu czy palladu. Drugą metodą otrzymania białego złota – często nawet łączy się je obie – jest rodowanie, czyli pokrywanie złotej biżuterii warstwą rodu. Jest to metal z tej samej grupy co platyna, który znacznie zwiększa twardość złota oraz jest bardzo mało reaktywny. Jeżeli białe złoto nie zawiera niklu lub m go tylko nieznaczne ilości, to można mieć pewność, że taka biżuteria damska nie będzie uczulać. Nie ciemnieje ona do tego tak jak srebro – dopiero po znacznie dłuższym czasie pokrywa się lekką patyną.

Biżuteria damska z białego złota – współczesna elegancja

Przez tysiąclecia to żółte złoto uchodziło za najszlachetniejsze. Obwieszali się nim rzymscy cesarze i ich żony, królowie, arystokracja, bogacze. Obecnie, kiedy możliwości pozyskiwania rzadkich metali i technologie wytwarzania z nich przedmiotów zmieniły się, to platyna i białe złoto stały się najbardziej luksusowe i pożądane. Biżuteria damska wytwarzana z białego złota to sposób na dyskretną elegancję – taką, która rozpoznawalna jest od razu dla wtajemniczonych, ale nie epatuje bogactwem z daleka.

Metal ten szybko zyskał status ponadczasowego i uniwersalnego. Także dla osób, które zaznajomione są na co dzień ze srebrem, biżuteria z białego złota będzie czymś innym, co się wyróżnia i przyciąga uwagę. Jego dyskretny biały blask to klasa sama w sobie, manifest mimowolny, a nie krzykliwy.

Zaletą białego złota, która dodaje mu elegancji, jest to, że metal ten pasuje właściwie osobom o każdym typie urody. Zarówno tym, które dobrze wyglądają w ciepłych odcieniach, jak i tym, których piękno najlepiej dopełniają chłodne. Nie jest ono w zasadzie wyraźnie zimne, tylko neutralne. Taka biżuteria doskonale wygląda na dojrzałych paniach, rozświetlając twarz.

Białe złoto i brylanty – doskonałe połączenie

Wiele osób uważa, że nie ma nic szlachetniejszego niż brylanty oprawione w białe złoto. Metal ten doskonale harmonizuje z tymi kamieniami, tworząc całość utrzymaną w jednolitej tonacji barwowej. Dlatego wiele osób uważa, iż jest on lepszą oprawą dla diamentów niż żółte złoto. Doskonale będzie pasować również do szmaragdów czy szafirów, jak i kamieni o różowym, fioletowym i czerwonym odcieniu. Gładka, jasna i delikatnie połyskliwa powierzchnia białego złota tworzy doskonale tło dla diamentowego szlifu, który sprawia, że biżuteria posyła dokoła odblaski.

Biżuteria damska z białego złota na co dzień

Dyskretny urok i szlachetny wygląd takiej biżuterii sprawia, że doskonale nadaje się ona na co dzień. Są kobiety, które chcą uniknąć oscentacji, jednakże lubią podkreślać swój status za pomocą biżuterii. Białe złoto sprawdzi się tutaj doskonale – od razu widać, że to coś szlachetniejszego niż srebro, ale nie jest tak rzucające się w oczy, jak inne odmiany złota.

Do tego znakomicie pasuje do prostych, minimalistycznych i dyskretnych form – takich, które są dopuszczalne w ścisłych biznesowych zasadach ubioru. Elegancka biżuteria damska na co dzień to może być więc pierścionek lub obrączka z białego złota, delikatny wisiorek na krótkim łańcuszku czy kolczyki sztyfty z białymi kamieniami szlachetnymi lub bez nich. Niepowtarzalny urok białego złota to coś, co przystoi kobiecie w każdym wieku i o każdej pozycji.

Białe złoto w wydaniu wieczorowym

Im szlachetniejsze surowce, tym bardziej wystawna i stylowa będzie biżuteria damska. Są osoby, które nie mogą przekonać się do biżuterii sztucznej, propagowanej już przez Coco Chanel. Są takie okazje, kiedy nie wypada pokazać się w czymś „zwyczajnym”. I są wreszcie posiadaczki wrażliwej skóry, w przypadku których tylko szlachetne metale dają się nosić bez reakcji alergicznych i podrażnień.

W każdym z tych przypadków białe złoto będzie doskonałym wyborem na bal, galę czy bardzo eleganckie przyjęcie. Znakomicie na takie okazje pasować będzie kolia wykonana z tego materiału. Wielbicielki delikatniejszych ozdób mogą zdecydować się na łańcuszek z pojedynczą zawieszką. Dopełnieniem wieczorowej stylizacji będą piękne wiszące kolczyki.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: