Jak kupić ubrania z dobrym składem bez wydawania fortuny?

Jak kupić ubrania z dobrym składem bez wydawania fortuny

Coraz więcej mówi się o składzie ubrań. To, z jaką tkaniną mamy do czynienia, wpływa na nasz komfort, termoregulację oraz stan naszej planety. Jak kupić ubrania z dobrym składem bez wydawania fortuny?

W jakie materiały warto inwestować?

Najlepsze są materiały naturalne. Te z kolei dzielimy na pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Bawełna oraz len to tkaniny naturalne pochodzenia roślinnego. Natomiast jedwab, wełna, kaszmir, alpaka etc. to materiały naturalne pochodzenia zwierzęcego. Bawełna i len doskonale przepuszczają powietrze. Są niezwykle przyjemne dla skóry. W ubraniach z nich nie pocimy się nawet w środku upalnego lata. Jedwab jest przyjemny dla skóry, nie drapie jej, doskonale sprawdza się także w ciepłe dni, gdyż zapewnia swobodny przepływ powietrza. Natomiast kaszmir, bawełna czy alpaka stanowią doskonałą warstwę termoizolacyjną, która skutecznie chroni organizm przed wychłodzeniem w zimowe dni. Kaszmir bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, dlatego nie musimy mieć do czynienia z grubym swetrem, nawet ten cieniutki doskonale sprawdza się w swojej roli. Jest też przyjemniejszy w dotyku aniżeli zwykła wełna.

Warto też dać szansę materiałom sztucznym. W ich przypadku mamy do czynienia z chemiczną obróbką celulozy. Na uwagę zasługują tkaniny takie jak wiskoza, lyocell, modal i rayon. Doskonale przepuszczają powietrze, są przyjemne w dotyku, nosi się je niezwykle komfortowo. Wiskoza jest chłodna w dotyku, dlatego warto sięgać po nią podczas największych upałów. Z pewnością się w niej nie spocimy.

Ubrania z dobrym składem kupuj na wyprzedażach i podczas Black Friday

Ubrania z dobrym składem często są droższe od tych syntetycznych (poliester, akryl, nylon).  Na szczęście one również są objęte wyprzedażami oraz zniżkami w ramach Black Friday. Tego typu odzież warto kupować, gdy mamy do wykorzystania jakiś kupon rabatowy. Wtedy stają się bardziej przystępne dla naszej kieszeni.

Second handy to bogactwo ubrań z dobrym składem

Nie każdego stać na nowe ubrania z dobrym składem. Na szczęście już za kilkanaście złotych można je kupić w second handach. W sklepach z używaną odzieżą niektóre swetry i sukienki wyglądają jak nowe, bowiem były noszone 2-3 razy. Wystarczy je przeprać po przyniesieniu do domu i można je nadal nosić.

Na serwisach z ogłoszeniami także możesz znaleźć ubrania z dobrym składem

Możesz też odkupić sweter z kaszmiru czy płaszcz z wełny od kogoś na serwisie aukcyjnym. Często jest tak, że zmienia się nasza sylwetka i pewne rzeczy przestają nam pasować. Zmianie ulega też nasz gust i dlatego pozbywamy się nienoszonych ubrań. Te są w na tyle dobrym stanie, że możemy je wystawić na serwisie z ogłoszeniami i odzyskać chociaż część wydanych pieniędzy. Ktoś inny ma natomiast radość z danej rzeczy, ponieważ w dobrej cenie otrzymał niezniszczone ubranie z dobrym składem.

PODZIEL SIĘ: