Zalety jednodniowych soczewek

Zalety jednodniowych soczewek
Lensabl z Unsplash

Decydując się na noszenie konkretnych soczewek kontaktowych, pod uwagę bierzemy nie tylko względy przemawiające za ich funkcjonalnością, ale również te związane z ich wpływem na kondycję naszych oczu. Stąd warto dłuższą chwilę się zastanowić, czy wybieramy soczewki jednodniowe, czy też będziemy używać te wielokrotnego użytku – więcej informacji odnośnie rodzajów soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Atuty soczewek jednokrotnego użytku

Wiele przemawia za wyborem soczewek zmienianych raz dziennie. Przede wszystkim nie musimy się martwić o ich prawidłową konserwację. Skoro soczewki się nie starzeją, to mamy gwarancję, że ich stan nie będzie negatywnie wpływał na nasze oczy. Soczewki jednodniowe są również praktyczniejsze z innego powodu – możemy je swobodniej użytkować w niecodziennych warunkach, gdy wybieramy się w podróż lub wówczas, gdy przebywamy w bardziej zakurzonym otoczeniu.

Badania kliniczne wskazują jednoznacznie

Prowadzone dotąd badania kliniczne nie pozostawiają praktycznie żadnych wątpliwości. Soczewki jednorazowego użytku zapewniają zazwyczaj lepsze nawilżenie oraz odpowiednią przepuszczalność tlenu. Wyniki badań dowodzą, że użytkownicy takich szkieł są w znacznie mniejszym stopniu narażeni na reakcje alergiczne oraz różnego rodzaju infekcje.

Nawet kilkanaście godzin

Żywotność soczewek jednodniowych nie stanowi również większego kłopotu. Można je nosić nawet do kilkunastu godzin, nie ma więc obaw, że przed zapadnięciem wieczoru stracą na jakości. Warto więc bliżej zainteresować się bardzo zróżnicowaną ofertą tego konkretnego produktu.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: