Wspomóż układ pokarmowy w 9 prostych krokach!

procesy trawienne

Biegunki, zgaga, bóle brzucha i zaparcia do dolegliwości, które przydarzają Ci się dość często i potrafią zdecydowanie uprzykrzyć życie? Musisz koniecznie przyjrzeć się swojemu układowi pokarmowemu. Sam niestety utrudniasz mu pracę – nie sprzyjają mu używki, niezdrowa dieta i siedzący tryb życia, który jest częścią życia dużej liczby osób. Sprawdź, jak możesz wspomóc układ pokarmowy w 9 prostych krokach!

Zrzuć kilka kilogramów

Nadmiar tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha, może odbijać się niekorzystnie na Twoim układzie pokarmowym. Otyłość brzuszna powoduje naprawdę wiele chorób i dolegliwości, więc problemy z trawieniem to tylko jeden problem, którego się pozbędziesz, gdy schudniesz.

Zapisz się na ciekawe zajęcia ruchowe

Sport kojarzy Ci się z brzuszkami w domu i bieganiem, którego nienawidzisz? Zmień myślenie! Ruch reguluje procesy trawienne, pomaga przesuwać treść jelitową, dlatego jest zbawienny na Twoje problemy. Spacer, taniec, nordic walking, a może wspinaczka, rafting, gimnastyka artystyczna? Wszystko zależy od Ciebie!

Pomyśl o probiotykach

Probiotyki to dobre bakterie, które tworząc florę bakteryjną jelit, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz mają pozytywny wpływ na odporność. Źródłem probiotyków są kefiry, jogurt naturalny, kiszona kapusta, kiszone ogórki, kombucha, grzybek tybetański.

Skutecznie obniż swój cholesterol

Wysoki cholesterol, choć nie jest związany z układem pokarmowym, jest niebezpieczny dla zdrowia. Dieta, która ma go obniżyć jest lekkostrawna i odchudzająca, będzie więc też cenna dla naszego organizmu. W obniżeniu cholesterolu, poza dietą i wysiłkiem fizycznym, pomocne mogą być również gotowe preparaty (więcej na vitabuerlecithin.pl).

Zrezygnuj z używek

Palenie papierosów, poprzez osłabienie dolnego  zwieracza przełyku, pogłębia problem ze zgagą. Alkohol również przysparza naszemu układu pokarmowemu wiele kłopotów, zwłaszcza u osób, które zbyt często go spożywają.

Jedz wolniej

Im szybciej połykasz, tym więcej powietrza trafia do Twojego układu pokarmowego wraz z pożywieniem, co może powodować gazy i odbijanie. Smakowanie potraw i cieszenie się posiłkiem to znakomite remedium na tą dolegliwość.

Zmniejsz porcje

Regularność posiłków i ich mniejsza ilość jednostkowa to balsam dla układu pokarmowego. Poprawia trawienie i sprawia, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii, a do tego chudniemy.

Stosuj zioła

Na pieprzu i soli przyprawy się nie kończą. Twórz aromatyczne posiłki pełne różnego rodzaju przypraw – Twoje trawienie wyraźnie przyśpieszy, a układ pokarmowy nie będzie obciążony.

Pij herbatę

Koper włoski, mięta, zielona herbata, pokrzywa, koniecznie ze świeżym imbirem, pita 2 razy dziennie wspomaga trawienie, zwiększa produkcję soków żołądkowych, zmniejsza wzdęcia i sprawia, że czujemy się lżejsi.

 

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: