Pierwsza miesiączka – co warto o niej wiedzieć?

Pierwsza miesiączka
Danie Franco z Unsplash

Pierwsza miesiączka jest niezwykle ważna w życiu każdej kobiety. Zanim jeszcze do nas przyjdzie, warto wiedzieć, czym się objawia i jak sobie z nią poradzić.

Kiedy spodziewać się pierwszej miesiączki?

Pierwszy okres pojawia się od około roku do dwóch lat po rozpoczęciu się tak zwanego pokwitania. Wiąże się ono z rosnącymi piersiami, intensywnym wzrostem, pojawieniem się owłosienia w miejscach intymnych, jak również zmiennymi nastrojami oraz częstym przemęczeniem. Oczywiście u każdego objawy są trochę inne i to, że któreś z nich wystąpiły u koleżanki, nie jest jednoznaczne z tym, że wystąpią również u Ciebie.

Jakie są objawy pierwszej miesiączki?

Podstawowym objawem jest oczywiście krwawienie, jednak mogą mu również towarzyszyć bóle podbrzusza, a także mdłości. Jeśli spodziewasz się okresu, warto zaopatrzyć się w produkty higieniczne, takie jak podpaski bądź tampony. Coraz większą popularnością wśród młodych kobiet cieszy się to drugie rozwiązanie, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Tampony – doskonała alternatywa dla podpasek

Tampony stanowią świetną alternatywę dla podpasek. Zapewniają stuprocentową ochronę w każdej sytuacji, jak również wysoki komfort użytkowania. Wśród szerokiego wyboru produktów oferowanych przez OB odpowiednie rozwiązanie znajdą dla siebie również młode kobiety. Tampony OB cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet, które cenią ich wysoką jakość, jak również doskonałą skuteczność i ochronę również podczas aktywnego wysiłku fizycznego.

http://www.myob.pl/ty-i-twoja-miesiaczka

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: