Te 4 oznaki wskazują, że z tym facetem nie stworzysz związku

Te 4 oznaki wskazują, że z tym facetem nie stworzysz związku

Relacje z facetem układają się bardzo różnie. Mamy odmienne charaktery, zwyczaje i formy spędzania wolnego czasu. To zrozumiałe, że czasem mogą wypłynąć różnice. Istnieją jednak takie podstawy, które nie powinny nam przysparzać żadnych trudności. Te 4 oznaki wskazują, że z tym facetem nie stworzysz związku, bo brakuje pod niego fundamentów.

Spotkanie z nim to jak audiencja u papieża

Umawianie na randki nie powinno być niczym trudnym ani obciążającym psychicznie. Jeśli on praktycznie w ogóle się nie odzywa, rzadko proponuje spotkania, a jeśli ty wychodzisz z inicjatywą, niemal zawsze spotykasz się z odmową, to wiedz, że to nie jest mężczyzna dla ciebie. Opcje są dwie – albo on nie dorósł do związku albo ma problemy emocjonalne, których ty nie rozwiążesz, on musi sam poszukać pomocy u dobrego psychoterapeuty.

Brak szczerej rozmowy i poczucia bezpieczeństwa

Podstawą dobrej relacji z drugim człowiekiem jest rozmowa. Nawet od przyjaciół oczekujesz jasnej komunikacji, wyrażania oczekiwań i poczucia bezpieczeństwa. Skoro nie lubisz, gdy koleżanka jest nieprzewidywalna i ściąga na was potencjalne zagrożenie, to dlaczego tolerujesz niewłaściwe zachowanie w przypadku faceta? Od niego powinnaś wymagać jeszcze więcej niż od przyjaciół.

Nie czujesz się kochana i pożądana

W dobrej relacji damsko-męskiej czujesz się kochana i pożądana. Nie musisz dopominać się o czułość, wspólne wyjście, szczerą rozmowę, słowa pocieszenia czy odprowadzenie do domu, gdy zapadnie zmrok. Facet sam wykazuje inicjatywę w tych kwestiach i wszystko odbywa się bardzo naturalnie. Gdy coś tutaj szwankuje, to znak, że relacja nie ma szans na przerodzenie się w związek.

Brak porozumienia i kompromisu

To normalne, że gdy spotykają się dwie osoby, pojawiają się też sprzeczki i konflikty. Nie można jednak atakować drugiej osoby. Konflikty należy rozwiązywać w sposób merytoryczny. Nawet podczas kłótni należy się do drugiej osoby odnosić z szacunkiem. Każda ze stron powinna też dążyć do porozumienia i kompromisu.

PODZIEL SIĘ: