Figura limfatyczna

sylwetka limfatyczna

sylwetka limfatycznaJak wygląda taka sylwetka: pani o takiej figurze ma przeważnie nie wielki biust, ale dość masywne ręce, przy stosunkowo szczupłych biodrach i tułowiu. Sprawia wrażenie opuchniętej bądź napompowanej.

 

Kobiety o takim typie sylwetki, często mają płaskostopie, a to zaburza prawidłowy przepływ limfy i dlatego ciało wygląda jakby było opuchnięte. Niestety taka osoba może latami katować się, różnymi dietami i nic bez efektu, problem tkwi w udrożnieniu układu limfatycznego. Jedną z podstawowych przyczyn jest płaskostopie, które poprzecznie generuje nie właściwe ukrwienie. Płaskostopia można nabawić się nap. Po ciąży nie koniecznie musi to być wada wrodzona.

 

Dieta- większość osób o sylwetce limfatycznej nie toleruje mleka, wystarczy je odstawić i od razu poczujemy lepsze samopoczucie. Ułatwia odchudzanie, nie trzeba natomiast rezygnować z niego na zawsze, wystarczy na 3 miesiące a potem z powrotem można je wprowadzić, chyba że ktoś już nie chce. Dobrze jest także odstawić białe pieczywo i słodycze. Podstawą tej diety jest dużo pic, a potem siusiać aby oczyścić organizm.

 

sylwetka limfatycznaPrzykładowy jadłospis:

Śniadanie– Muesli na wodzie(zalane na noc) z tartym jabłkiem, kiwi, rodzynki.

Obiad– gulasz z indyka i warzyw.

Kolacja– krem z jarzyn, sałatka nicejska lub soczewica z grzybami.

 

Ćwiczenia:

Polecamy chodzenie po schodach, jazdę na rowerze, strzałem w dziesiątkę są zajęcia z Jogi- już same oddychanie przeponowe wspomaga układ limfatyczny.

Polecany zabieg:

Porządne efekty dają drenaże limfatyczne.

PODZIEL SIĘ: