Zmysłowe usta

Jedną z cech charakterystycznych stereotypowej femme fatale są czerwone, zmysłowo rozchylone wargi. Ten element kobiecej twarzy może przyprawiać o szybsze bicie serca. Jednak piękno ust – to kwestia nie tylko profesjonalnie wykonanego makijażu czy koloru pomadki. Zmysłowymi ustami możemy zachwycać nawet w codziennych stylizacjach, w których nasz makijaż jest stonowany i skromny.
Kluczem do zachowania urody ust jest ich właściwa pielęgnacja. Bardzo istotne jest używanie na co dzień, niezależnie od pory roku, pomadki ochronnej. Pomaga ona zachowywać naskórek w dobrej kondycji, broniąc usta przed szkodliwym działaniem wiatru, mrozu czy upału. Dzięki właściwie dobranemu balsamowi ochronnemu wargi nie są spierzchnięte. Pomaga im również regeneracyjny masaż, który powinien stać się rutyną przy wieczornej pielęgnacji cery. Usta możemy masować szczoteczką z miękkim włosiem, a następnie odżywić je przy pomocy odpowiedniego preparatu. Raz na tydzień warto wykonać peeling ust – tutaj niezwykle istotny jest dobór delikatnego kosmetyku. Peeling zapobiegnie tworzeniu się nieestetycznych skórek (widocznych zwłaszcza przy stosowaniu matowych pomadek).
Zmysłowe usta wcale nie muszą być pomalowane szminką czerwoną. Warto wybrać taki odcień, który będzie współgrał zarówno z naszą karnacją, jak kolorem włosów oraz strojem.
Funkcjonuje przekonanie, że na co dzień lepiej jest używać odcieni stonowanych, delikatnie połyskujących lub matowych, natomiast na wieczór można wybrać pomadkę w nasyconym kolorze. Warto przed pomalowaniem ust użyć konturówki – pozwoli ona szmince dłużej się utrzymać. Zmysłowość ust można również osiągnąć przy pomocy błyszczyka – obecnie można spotkać się z ich szerokim wyborem – powiększających, smakowych, zapachowych, z drobinkami etc.

PODZIEL SIĘ: