Dlaczego nie należy zmuszać się do seksu?

Dlaczego nie należy zmuszać się do seksu

Wiele kobiet uprawia seks po to, aby uniknąć spięć z partnerem. Nie chcą go zawieść ani sprawić mu przykrości. Czasem boją się też jego utraty i zdrady. Nie są to jednak najlepsze motywacje do uprawiania seksu. Dlaczego nie należy zmuszać się do seksu?

Seks z przymusu oddala od siebie partnerów

Jeśli dla świętego spokoju zgadzasz się na erotyczne igraszki, choć nie masz na nie najmniejszej ochoty, wiedz, że to tylko oddali cię od partnera. Na poziomie podświadomości zrodzi się pretensja i złość, że on cię wykorzystuje. Na dodatek jego dotyk przestanie sprawiać ci jakąkolwiek przyjemność także w życiu codziennym. Zaczniesz go utożsamiać z naginaniem swoich granic i zgadzaniem się na to, na co nie masz ochoty.

Seks z przymusu sprawia, że tracisz ochotę na życie erotyczne

Kobiety, które zmuszają się do seksu, z czasem zaczynają postrzegać erotyczne igraszki jako coś ohydnego i opresyjnego względem kobiet. Seks traci dla nich pierwotną funkcją, którą powinna być satysfakcja połączona z budowaniem więzi. Dochodzisz do wniosku, że wszystkim facetom chodzi tylko o jedno. Każdy z nich chce wymóc na kobiecie seks. Tymczasem przestrzeganie własnych granic, prowadzi do tego, że postrzegasz seks jako coś wspaniałego.

Seks z przymusu rodzi poczucie wykorzystania

Jeśli nie mówisz wprost partnerowi, że nie masz ochoty na seks, to do tego dochodzi. Mimo  to, że nie możesz go nazwać gwałtem, bo wyraziłaś zgodę, nie sprzeciwiałaś się, czujesz się wykorzystana. Ten ciężar cały czas będzie ci się dawał we znaki. Poczucie wykorzystania wpływa negatywnie na naszą psychikę.

Seks z przymusu nie jest przyjemny dla mężczyzny

Czasem uprawiamy seks po to, aby jemu było przyjemnie i nie odszedł do innej. Wymuszony seks jest jednak jak pańszczyzna. Wcale się do niego nie przykładasz, a on wyczuwa twój brak zaangażowania. W rezultacie czuje się oszukany, a jego zadowolenie z erotycznej sfery życia jest bliskie zeru. Dlatego więcej nie zgadzaj się na seks, gdy nie masz na niego ochoty.

Seks z przymusu może zakończyć się traumą

Gdy zmuszasz się do seksu lub konkretnych praktyk seksualnych, może to się zakończyć traumą. Do końca życia mogą brzydzić cię mężczyźni, ich dotyk i być może nigdy nie zgodzisz się już na seks. Lepiej uniknąć tak złych wspomnień.

PODZIEL SIĘ: