Intrygujące rude włosy

rude

Osoby, które mają rude włosy, często są przekonane, że mają dość poważny problem, z którym muszą się zmagać. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wcale nie jest to najlepsze podejście!

Nie można bowiem zaprzeczyć temu, że rudzi są wyjątkowi. Statystyki mówią o tym, że ojczyzną z wyboru dla rudowłosych powinna być Szkocja, nawet 13 procent jej mieszkańców może się bowiem pochwalić właśnie włosami w tym kolorze. Spory odsetek rudych ma też pobliska Irlandia, tam bowiem jest ich ponad dziesięć procent.

Rudowłose bardziej seksowne

Rudowłose kobiety powinny być zresztą wdzięczne naturze i to bez względu na to, w jakiej części świata mieszkają. Niemieccy badacze potwierdzili naukowo, że są one postrzegane jako bardziej seksowne. Oczywiście, każdy kij ma dwa końce. Przez wieki uważano więc, że panie o rudych włosach są też bardziej rozwiązłe. Sam kolor rudy jest wynikiem mutacji genu o nazwie MC1R. Za włosami podąża na ogół jasna i wrażliwa skóra i to ona potrafi generować szczególnie wiele problemów.

Problem siwienia nie dotyczy rudych!

rude

Na szczęście, zyski potrafią być większe niż koszty, okazuje się bowiem, że rude włosy niemal nie siwieją, a nawet jeśli mamy do czynienia z tym zjawiskiem, występuje ono ze znacznym opóźnieniem w porównaniu z tym samym procesem typowym dla osób o włosach jasnych lub ciemnych. Dziś panie o rudych włosach są uważane za bardzo atrakcyjne, w starożytnej Grecji były jednak uznawane za… wampiry! Niska tolerancja na światło słoneczne tylko potwierdzała obawy, że po śmierci zmienią się w pożądające krwi potwory. Niepokój ten podzielali również Egipcjanie i Rzymianie.

Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: