Jak spędzić Dzień Kobiet w czasach zagrożenia koronawirusem?

Jak spędzić Dzień Kobiet w czasach zagrożenia koronawirusem

Dzień Kobiet to cudowne święto, które obchodzimy, aby upamiętnić działania sufrażystek, dzięki którym możemy pracować zawodowo, studiować i kandydować na najważniejsze stanowiska w państwie.  Niestety, w tym roku wiele z nas boi się spędzić go tak jak dawniej. Jak spędzić Dzień Kobiet  w czasach zagrożenia koronawirusem?

Nie bój się jeść na mieście

Nie musisz ze względu na koronawirusa rezygnować z jedzenia na mieście. Przestrzegaj tylko kilku elementarnych zasad. Wybieraj sprawdzone restauracje, w których obsługa nie przychodzi chora do pracy. Stawiaj na ciepłe dania, ponieważ obróbka termiczna likwiduje bakterie i wirusy obecne w posiłku. Wybieraj restauracje, w których sztućce podaje obsługa, grzebanie we wspólnym koszu z widelcami nie jest najlepszym pomysłem. Wybieraj stoliki na uboczu. Jeśli nie siedzisz blisko innych gości lub żaden z nich nie zdradza objawów infekcji, nie masz powodów do obaw. Nie dajmy się zwariować. Przecież prawdopodobieństwo zakażenia w restauracji, w której zamawiasz ciepłą zupę, a rozlokowanie stolików zapewnia dyskrecję rozmowy, jest tak naprawdę znikome.  Nawet jeśli ktoś nakichał na stolik, to jeśli będziesz jadła sztućcami, a nie palcami, zrezygnujesz z dotykania twarzy, a po powrocie do domu dokładnie umyjesz ręce, będziesz zdrowa.

Zakupy też mogą być bezpieczne

Zawsze z okazji Dnia Kobiet szłaś na zakupy z przyjaciółkami? Nie rezygnuj z tego zwyczaju. Dzień przed lub po swoim święcie możesz kontynuować tę tradycję. Teraz wiele osób unika sklepów odzieżowych, więc jest w nich dosyć pusto. Możesz spokojnie do nich wejść, unikając zatłoczenia. Osoby, które oglądają kurtki 10 metrów dalej, nie stanowią dla ciebie żadnego zagrożenia.  Ubrania przekładaj tak przez głowę, by nie miały kontaktu z twoją twarzą, dzięki temu też ich nie pobrudzisz kosmetykami do makijażu. Jak je kupisz, będziesz pewna, że chcesz je sobie zostawić,  zawsze możesz dla poczucia bezpieczeństwa szybko je przeprać w pralce.

Zabiegi spa i wizyta u kosmetyczki

Wiele pań w Dniu Kobiet stara się zrobić coś dla siebie. W tym celu udają się do kosmetyczki, fryzjerki lub manikiurzystki.  W dobie koronawirusa wiele osób boi się korzystać z usług salonów beauty. Jeśli zabieg, któremu chcesz się poddać, jest higieniczny, kosmetyczka dysponuje materiałami jednokrotnego użytku i sama jest zdrowa, dezynfekuje powierzchnie swojej pracy, nie masz powodów do obaw.

Romantyczny spacer

Na świeżym powietrzu z ukochanym facetem możesz poczuć się w pełni bezpiecznie. Tam, gdzie masz nieustanny przepływ powietrza, nie grozi ci nic strasznego, zwłaszcza że osoby, które mijasz, mają z tobą znikomy kontakt i raczej nie są cię w stanie niczym zarazić. Jednocześnie spacery stymulują odporność.

Domowy seans filmowy

Teraz chodzenie do kina może nie być najlepszym pomysłem. Sala kinowa podobnie jak autobus to zamknięta powierzchnia o stosunkowo niewielkim metrażu. Może się zdarzyć, że kupicie bilety nieopodal kogoś z grypą i zarazicie się nią. Nie ma sensu narażać się na niebezpieczeństwo. Lepiej zorganizować domowy seans filmowy z przyjaciółkami lub z partnerem.

PODZIEL SIĘ: