Jak ubierać się na chłodne letnie wieczory?

Jak ubierać się na chłodne letnie wieczory

Choć mamy jeszcze lato i w ciągu dnia temperatura potrafi oscylować wokół 28 stopni, to wieczory są już chłodne. Wychodząc z domu po południu i nie zabierając ze sobą żadnego okrycia wierzchniego, można nieźle zmarznąć, a nawet się przeziębić. Jak ubierać się na chłodne letnie wieczory?

Zabierz ze sobą kurtkę

Nawet jeśli teraz termometr wskazuje 28 stopni, to ok. 20 będzie zapewne 17 stopni lub mniej. Dlatego warto zabrać ze sobą shopperkę i włożyć do niej ciepłą kurtkę, może to być kurtka jeansowa lub ramoneska, przy czym ta ze sztucznego zamszu lepiej się sprawdzi od połyskującej ekoskóry.

Pamiętaj o cienkim szaliku

Wieczorem przydatny może też okazać się cienki szalik z wiskozy czy poliestru. Dbaj o szyję i dekolt, ponieważ gdy zmarznie ta część twojego ciała, nazajutrz możesz obudzić się z objawami grypopodobnymi, które nie są przyjemne.  Zadbaj o siebie i noś szalik w chłodne letnie wieczory. Nie daj się zwieść porze roku, patrz  na aktualne warunki atmosferyczne i dostosowuj się do nich.

Rajstopy też się przydadzą

Jeśli wychodzisz po południu w sukience, zabierz ze sobą rajstopy. Wieczorem, gdy temperatura mocno spadnie, docenisz ich obecność. Zawsze możesz założyć je u przyjaciółki w łazience lub w toalecie restauracyjnej. Wieczorny powrót do domu będzie dużo przyjemniejszy, gdy nie będzie dokuczał ci chłód.

Jeśli wychodzisz po południu, załóż długie spodnie

Jeśli zamierzasz spędzić cały wieczór z przyjaciółmi na działce, przed wyjściem z domu załóż długie spodnie oraz bluzkę z długim rękawem. Dzięki temu nie tylko nie zmarzniesz podczas siedzenia przy stoliku na świeżym powietrzu, ale też nie będziesz narzekać na ukąszenia komarów.

Spray na komary

Pamiętajmy o tym, że komary giną wraz z niskimi temperaturami, we wrześniu wciąż grasują, gdyż mamy stosunkowo dobre warunki atmosferyczne. Ich ukąszenia bywają bardzo bolesne i dokuczliwe. Obecnie wiele osób musi zwalczać ogromne stany zapalne przy użyciu maści zawierających sterydy.  Spray na komary przyda się każdej z nas, która wieczorem wybiera się na działkę.

PODZIEL SIĘ: