Jak wybrać odpowiednie etui do telefonu?

etui do telefonu
Paul Hanaoka z Unsplash

Współczesne telefony to urządzenia bardzo delikatne. Wystarczy jedynie upadek z niewielkiej wysokości, a wszystkie funkcje i zapisy mogą zostać utracone. Niestety nie każdy użytkownik najnowszego smartfona posiada również odpowiednio dobrane do niego etui. Dzieje się tak najczęściej nie ze względów funkcjonalnych, ale estetycznych. Niektórzy twierdzą, że case’y powodują utratę walorów konstrukcji samej obudowy telefonu. Zaprojektuj etui, by cieszyć się indywidualnością i dowolnością w wyrażaniu siebie tak, jak lubisz.

Jakie etui na telefon?

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego etui powinna być analiza naszych potrzeb. Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia to warto sięgnąć po odpowiedni pokrowiec z paskiem mocującym np. na ręce. Osoby, dla których smartfon jest narzędziem pracy nie wybiorą etui w kształcie zamykanej kieszonki. Natomiast pracownicy fizyczni powinni zainteresować się militarnymi etui.

Kabury

Kabury to pokrowce z grubej skóry, skutecznie chroniące smartfona przed najpoważniejszymi wypadkami. Posiadają funkcjonalny uchwyt do mocowania na spodniach lub paskach. Niektóre modele dodatkowo posiadają przyciski do telefonu, aby można było szybko go odebrać lub włączyć najpotrzebniejsze funkcje. Zaprojektuj etui, które doskonale ochroni Twój telefon, wybierając odpowiednie rozmiary.

Futerał

Charakterystyczną cechą futerałów jest klapka zasłaniająca ekran. Tył telefonu chroni specjalna podkładka z tworzywa sztucznego, materiału lub skóry. Wadą najczęściej jest mała odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także konieczność dopasowania odpowiedniego rozmiaru do smartfona. Większość producentów tworzy swoje własne brandowane futerały, jednak są one bardzo kosztowne. Ten typ z pewnością sprawdzi się dla osób, które cenią sobie stylistykę i estetykę produktu.

Silikonowe nakładki

Etui tego rodzaju nie mają sobie równych. Cechują się wysokim poziomem zabezpieczenia, ale również możliwością doboru dowolnego wzoru. Zaprojektuj etui w taki wzór, w jaki tylko chcesz! Istnieje wiele możliwości, a ich pula jest nieograniczona. Możesz stworzyć pokrowiec z sentymentalnym zdjęciem czy ulubionym cytatem. Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.  Największą wadą tego rozwiązania jest niska wytrzymałość na upływ czasu, ponieważ silikon dość szybko utlenia się i twardnieje, tracąc przy tym swoje właściwości ochronne i estetyczne. Sprawdzi się dla każdego użytkownika, ponieważ uniwersalność w zastosowaniu wpływa na jego korzyść niezależnie od sytuacji.

PODZIEL SIĘ: