Czego nie dawać w prezencie na gwiazdkę?

Czego nie dawać w prezencie na gwiazdkę

Przed nami Boże Narodzenie, wiele osób już nie może doczekać się świąt. To najbardziej rodzinna uroczystość w roku, podczas której obdarowujemy się prezentami. Ich dobranie nierzadko nastręcza nam sporo trudności. Czego nie dawać w prezencie na gwiazdkę?

Zwierzęta to nie prezent

Choć co roku w mediach powtarza się, że zwierząt nie należy nikomu wręczać w prezencie, ponieważ te po świętach lądują w schroniskach i azylach dla braci mniejszych, to ludzie wciąż popełniają ten błąd. Pamiętajmy o tym, że dziecko bardzo często chce psa, dopóki nie okaże się, że trzeba z nim często wychodzić na spacer. Także dorośli bywają oderwani od rzeczywistości. Czasem narzeczona marzy o kocie i otrzymuje go od swojego partnera, po czym jest zaskoczona, że mruczek wszystko drapie i postanawia się go pozbyć, oddając do schroniska. Nie popełniajmy tego błędu. Ktoś dojrzeje do decyzji o posiadaniu zwierzaka, to sam sobie go sprawi. Zwierzęta to nie prezent gwiazdkowy, który można komuś podarować pod choinkę.

Torby pełnej zbędnych drobiazgów

Niektórzy lubią kupować innym masę niepotrzebnych drobiazgów. Te rzeczy do niczego się nie przydadzą, są całkowicie zbędne, a mimo to ktoś wydaje na nie masę pieniędzy. Osobie, którą kiepsko znamy, lepiej kupić jeden drobiazg, a bliskim coś, czego naprawdę potrzebują. Nawet, gdyby miała to być jedna rzecz.

Kosztowne prezenty gwiazdkowe zarezerwowane są dla najbliższych

Pamiętajmy o tym, aby prezenty gwiazdkowe nie wprawiały osoby obdarowywanej w poczucie rewanżu. Wręczając komuś z dalszej rodziny lub przyjaciółce kosztowny zegarek, sprawiamy, że ktoś czuje się nieswojo. Co innego podarować tak kosztowną biżuterię swojemu partnerowi czy dziecku.

Nie każdy kosmetyk nadaje się na prezent świąteczny

Pamiętajmy o tym, że choć kosmetyki to najczęściej wręczane prezenty świąteczne, to nie każdy produkt świetnie sprawdzi się w tej roli. Nigdy nie kupuj nikomu szamponu przeciwłupieżowego, wcierki przeciw wypadaniu włosów, balsamu na cellulit czy płynu do higieny intymnej. Te rzeczy są przydatne, ale każdy powinien kupić je sobie samodzielnie.

Zdublowane prezenty nie cieszą

Wiele osób zapomina o tym, że fakt, iż ktoś ma świetne jeansy, z których jest zadowolony, nie znaczy, że chce otrzymać drugą taką samą parę. Lepiej zaskoczyć czymś osobą obdarowywaną i wręczyć jej np. upragnioną szminkę.

Poradniki napisane przez gwiazdy to kiepski prezent

W sklepach pełno jest poradników napisanych przez gwiazdy. Dysponują one niewielką wiedzą psychologiczną, bardzo często książki przygotowuje za nich ghost writerzy. Poza tym wiele osób nie lubi czytać tego typu literatury, gdyż postrzega ją jako mało wartościową. Jeśli koleżanka interesuje się psychologią i interesuje ją konkretna, fachowa pozycja, to lepiej zamówić ją, niż kupić w supermarkecie poradnik na ten sam temat stworzony przez aktorkę grającą w serialach.

Rzeczy, które nie pasują do stylu życia danej osoby, to kiepski podarunek

Jeśli ktoś nie stosuje rozbudowanej pielęgnacji twarzy, tylko ogranicza się do delikatnej pianki myjącej i podkładu mineralnego, to nie ma sensu wręczać mu zestawu kosmetyków do kilkuetapowego oczyszczania cery. Taka osoba nie ma zapewne czasu na tak skomplikowane zabiegi.

PODZIEL SIĘ: