Jakie posiłki zabierać ze sobą do pracy? Gotowce czy przyrządzane samodzielnie?

Jakie posiłki zabierać ze sobą do pracy
Anna Pelzer z Unsplash

Każda osoba odchudzająca się doskonale wie, że największym wyzwaniem jest często przygotowanie sobie posiłków do pracy. Jeżeli spędzamy w niej większą część dnia to nie mamy wielkiego wyboru i musimy zabierać ze sobą jedzenie. Najłatwiej jest nam jednak w takiej sytuacji kupować sobie to, co oferują nam sklepiki obok miejsca pracy – a jest to niestety najczęściej jedzenie typu fast-food. Jeżeli nie mamy pojęcia co zjemy w ciągu dnia to istnieje o wiele większe ryzyko, że skusimy się na niezdrową żywność i w konsekwencji takich działań oraz ciągłego siedzenia w miejscu – szybko nabawimy się nadwagi.

Prawdą jest jednak to, że wystarczy tylko niewielki wysiłek z naszej strony i jesteśmy w stanie zaplanować swój dzień tak, aby faktycznie przygotowywać sobie wcześniej odpowiednio skomponowane posiłki. Najważniejsza jest tutaj dobra organizacja pracy i umiejętność wynajdywania ciekawych przepisów nawet podczas jazdy tramwajem czy w kolejce do kasy w sklepie.

Zdrowe odżywianie to wcześniejsze przygotowania

Śniadanie większość z nas je w domu i podobnie jest z kolacją. Różnie bywa z obiadem, ale zależy to głównie od godzin, w których zwykle go spożywamy. Najczęściej do pracy musimy przygotować sobie jeden większy posiłek i jakieś przekąski. Nie jest to więc ogromne wyzwanie, któremu nie jesteśmy w stanie podołać. Czasami wystarczy tylko pokroić sobie kilka owoców do pudełka lub przygotować zdrową kanapkę i mamy już zaplanowane wspomniane mniejsze posiłki.

Na obiad warto wybierać coś, co nasyci nas na dłużej. Jeżeli mamy dobrej jakości pudełka to bez problemu zabierzemy ze sobą nawet płynną zupę. Pamiętajmy o tym, aby wykorzystywać dużą ilość warzyw i owoców, a zamiast gotować mięso w głębokim tłuszczu – przygotowywać je raczej na parze. Wystarczy kilka zmian i szybko zaczniemy zauważać efekty – zarówno na wadzę, jak i w portfelu. W końcu to jedzenie na mieście zwykle powoduje, że szybko stajemy się znacznie biedniejsi.

A jeżeli wolimy jednak gotowce to wybierajmy fit catering

Nie mając już naprawdę czasu i ochoty na gotowanie możemy zawsze wybrać dietę z dowozem do domu, o której mowa na https://catering5stars.pl/. Rozwiązanie to zyskuje na popularności, odkąd tylko się pojawiło i trzeba przyznać, że jest to na pewno duża wygoda. Jeżeli dana osoba nie lubi przygotowywać posiłków samodzielnie to przynajmniej nie decyduje się w takiej sytuacji na fast-foody i w dalszym ciągu dba o swoje ciało. Zatroszczmy się tylko o to, aby wybierana przez nas dieta pudełkowa miała dobre opinie i faktycznie pochodziła ze sprawdzonej firmy – nie chcemy płacić dużych pieniędzy za słabej jakości produkty.

PODZIEL SIĘ: