Płyn do płukania ust – sposoby stosowania i korzyści

płyn do płukania ust

Właściwa pielęgnacja zębów i całej jamy ustnej powinna obejmować nie tylko standardowe szczotkowanie ich rano i wieczorem, ale także stosowanie takich produktów, jak nitki dentystyczne oraz płyn do jamy ustnej, pozwalające w pełni usunąć wszelkie resztki pożywienia, do których zwykła szczoteczka ma problem z dotarciem.

Codzienne zagrożenia dla jamy ustnej

Każdy z nas codziennie spożywając posiłki doprowadza do osadzania się na zębach bakterii oraz resztek pokarmowych, czasem w przestrzeniach między zębami, które są trudne do wyczyszczenia zwykłą szczoteczką. Mogą one powodować w dalszym etapie rozkładu takie problemy, jak:

– próchnica

– choroby dziąseł

– nieprzyjemny zapach z ust

– powstawanie kamienia nazębnego.

Aby im zapobiec, warto do swojej codziennej pielęgnacji włączyć takie produkty, jak płyn do płukania jamy ustnej, który nie tylko ma przyjemny, odświeżający zapach, ale też pozwala na wypłukanie zalegających resztek i bakterii i powstrzymuje przed dalszymi procesami chorobotwórczymi. Warto bowiem pamiętać, że według badań, tylko 20 procent bakterii umiejscowiona jest na zębach. Pozostałe 80% można znaleźć na języku, przestrzeniach między zębami czy na skórze policzków. Płyn do płukania ust łagodnie dociera do wszystkich tych miejsc, usuwając zagrożenia i wpływając znacząco na zachowanie właściwej higieny jamy ustnej.

Jak stosować płyn do płukania ust?

Płukanie jamy ustnej może odbywać się w różny sposób. Najczęściej będzie to płukanie ust po myciu ich szczoteczką rano i wieczorem. Dzięki zawartości fluoru w płynie do płukania ust, dostarczamy wtedy zębom dodatkowego czynnika ochronnego, usuwamy też wszystkie resztki pokarmu, do których nie zdołaliśmy dotrzeć samym szczotkowaniem. Świeży, elegancki zapach płynu do ust umożliwia także zachowanie na dłużej komfortowego uczucia świeżości.

Płyn do płukania ust można jednak także stosować przed szczotkowaniem zębów, co powoduje rozmiękczenie płytki nazębnej i łatwiejsze jej usunięcie przy późniejszym szczotkowaniu. Jest to szczególnie ważne, bo płytka nazębna pozostawiona na długo na zębach może powodować ich znaczne rozchwianie i groźne choroby dziąseł.

Płyn do jamy ustnej może być także dogodnym środkiem na szybkie odświeżenie ust, zamiast gumy do żucia, osłabiającej plomby w zębach. Jeśli odczuwamy potrzebę odświeżenia jamy ustnej po posiłku, możemy zastosować szybkie płukanie płynem, zyskując większe poczucie pewności, potrzebne zwłaszcza w bezpośredniej pracy z klientem. Wystarczy 30 sekund płukanie i wyplucie płynu bez połykania, aby od razu polepszyć swoje samopoczucie. Wypróbuj płyn Listerine –  https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-total-care-

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: