Demakijaż to żadna sztuka. O sposobach domowego oczyszczania twarzy

demakijaz-oczu

To właśnie w demakijażu tkwi sekret pięknej i zdrowej skóry. Oczyszczanie twarzy z całodziennych zanieczyszczeń powinno stanowić podstawę codziennej pielęgnacji. Jest to zabieg, który przygotowuje cerę do przyjęcia dawki składników odżywczych zawartych w kremach i to właśnie dzięki niemu regeneracja skóry staje się możliwa. Brudna twarz to nie tylko resztki porannego makijażu, to także zanieczyszczenia środowiskowe (pył, kurz, opary) oraz fizjologiczne (pot, łzy). Pozostawiwszy je na twarzy, zaczynają zapychać pory, a wówczas nawet najlepsze kosmetyki nie przynoszą pożądanych efektów. Tak jest! Oczyszczanie skóry to podstawa. Wydaje się, że o tym wiemy, jednak jak pokazują badania statystyczne, spora grupa kobiet nie wykonuje regularnie demakijażu, a jeśli już pojawiają się panie, które starają się oczyszczać wieczorem twarz, robią to szybko i niedokładnie. Nic więc dziwnego, że dzisiaj tak wiele osób boryka się z problemami dermatologicznymi, przecież nieoczyszczona skóra twarzy znacząco pogarsza swą kondycję.

Demakijaż oczu

Od tego powinno się zacząć. Usuwanie makijażu zawsze rozpoczyna się od zmycia powiek, ponieważ to właśnie tam mieści się najwięcej zanieczyszczeń. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i może być nawet do dwóch razy cieńsza niż skóra na innych partiach twarzy. W związku z tym, aby nie dopuścić do powstawania zaczerwienień i podrażnień, należy obchodzić się z nią w sposób łagodny i jak najmniej inwazyjny. Ponadto oczy są bardzo wrażliwym (a jednocześnie bardzo ważnym) narządem, z którym należy obchodzić się ostrożnie. Usunięcie zanieczyszczeń z powiek jest o tyle trudne, że jak już zostało wspomniane, pojawia się na nich najwięcej zanieczyszczeń. To właśnie rzęsy każdego dnia pogrubiamy czarnym wodoodpornym tuszem, stosujemy kredkę do oczu, eyeliner, cienie, nie wspominając już o pudrach i podkładach. Aby zmyć makijaż oczu, należy sięgnąć po kosmetyki specjalnie stworzone do tego celu. Płynów do demakijażu oczu jest wiele, a każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju cery. Możesz je prześledzić na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/do-demakija%C5%BCu.  Płyn micelarny polecany jest skórze wrażliwej, płyn dwufazowy – skórze suchej, a mleczko – tłustej i mieszanej. Przy wyborze kosmetyków do demakijażu bardzo ważne jest wybieranie produktów adekwatnych do naszego rodzaju skóry, gdyż używanie “przypadkowych” preparatów nie poprawi, a jedynie pogorszy jej stan. Jeśli wiemy już, jaki kosmetyk do pielęgnacji twarzy będzie najlepszy, można zastanowić się nad techniką demakijażu. Oczyszczanie delikatnej skóry wokół oczu powinno być wykonywane łagodnie i spokojnie. Naniesiony na wacik kosmetyczny preparat warto najpierw przez kilka sekund potrzymać na zamkniętych powiekach tak, aby zadział on nieco na rozpuszczalne składniki tuszu i cieni. Następnym krokiem jest wykonywanie odpowiednich ruchów poziomych i pionowych, które usuną dokładnie cały makijaż. Twarz należy lekko pocierać aż do momentu, gdy na wacikach nie zostanie żaden ślad po zanieczyszczeniach.

Demakijaż twarzy

Po wykonaniu demakijażu oczu przychodzi czas na usunięcie pozostałości zanieczyszczeń z innych partii twarzy. Obowiązują tu podobne zasady, jak w przypadku zmywania makijażu z powiek. Do tego celu najlepiej jest wybrać specjalny kosmetyk – żel, mleczko, piankę, lub płyn – w zależności od naszego rodzaju i potrzeb skóry. Aby dobrać odpowiedni kosmetyk do demakijażu, można zajrzeć na stronę producenta: http://www.garnier.pl. Mleczko do demakijażu ma właściwości nawilżające, tak więc świetnie nada się do cery suchej. Jeśli jednak masz skórę tłustą lub mieszaną najlepiej wybierz żel oczyszczający. Natomiast dla osób, których twarz jest wrażliwa i alergiczna zaleca się stosowanie płynu micelarnego lub wody termalnej. To ostatnie kosmetyki są najdelikatniejsze, przez co nabierają uniwersalnego charakteru.

Technika wykonywania demakijażu twarzy jest podobna do tej opisanej w powyższym akapicie. Nasączonym preparatem płatkiem kosmetycznym lekko pocieramy twarz w kierunku od brody do czoła, nie zapominając o skórze szyi i dekoltu.

Bardzo ważnym krokiem kończącym demakijaż twarzy jest użycie toniku, który przywraca skórze jej prawidłowe (kwaśne) pH. Dopiero na tak oczyszczoną i stonizowaną skórę można nałożyć krem nawilżający, który przez całą noc będzie odżywiał i regenerował nawet najgłębsze warstwy naskórka.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: