Jak się pozbyć odcisków

Niestety ich usuwanie nie należy do najprostszych, bowiem wymaga cierpliwości. Odcisk posiada rdzeń w kształcie stożka, otoczony warstwą twardej skóry, może bardzo głęboko tkwić w stopie. Zacznij od półgodzinnego moczenia stóp w naparze rumianku, lub sody oczyszczonej, które działają kojąco na skórę i ja rozmiękczają. Następnie usuń tarką lub pumeksem stwardniały naskórek. Następnie posmaruj stopy maścią, która zawiera dużo witaminy A i E. W kolejnych dniach możesz zastosować jeden z kilku sposobów.
Maść aspirynową –  możesz ja zrobić bardzo prosto : rozpuść 6 tabletek aspiryny, proszek wymieszaj z kilkoma kropelkami wody i cytryny. Posmaruj tym odciski, następnie włóż stopę do woreczka i zawiń na 10 – 15 minut. Następnie usuń pastę i zetrzyj skórę na odcisku.
Maść propolisowa – jest również skuteczna. Do kubka włóż około 50g kitu pszczelego. 20g wosku i sok z jednej cytryny. Podgrzej i ucieraj aż konsystencja stanie się gładka. Nałóż na odciski na całą noc i owiń. Rób tak codziennie, aż odcisk zmieni barwę na bielszą.

Czosnek – miejsce wokół odcisku posmaruj kremem, a na sam rdzeń nałóż zmiażdżony czosnek. Ta sama procedura, owiń i zostaw na noc. Rano stopę umyj. Stosuj do momentu, aż będzie można usunąć odcisk.
W aptece także znajdziemy różnego rodzaju preparaty, maść, żel, bądź w formie płynów. Stosuje się je max dwa razy w tygodniu.

PODZIEL SIĘ: