Rewitalizacja pochwy – zadbaj o swój komfort intymny

rewitalizacja pochwy

Zmiany zewnętrzne i wewnętrzne po przebytych porodach, słabsze mięśnie i skóra bardziej rozciągnięta nie tylko osłabia poczucia atrakcyjności kobiet, ale także znacząco wpływa na spadek satysfakcji seksualnej. Niektóre kobiety skarżą się również na bolesne stosunki, a dolegliwości te mogą się pojawić w każdym wieku. Co zrobić, by cieszyć się lepszymi doznaniami w seksie i poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych? Rozwiązanie jest proste: laserowa rewitalizacja pochwy.

Laser zamiast skalpela

Przebyte porody oraz upływ czasu i związane z tym procesy starzenia powodują w organizmie kobiety ogromne zmiany, jakie mają wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i sferę psychiczną. To z kolei oddziałuje na jej samoocenę i relacje z partnerem. Po urodzeniu dziecka kobiety najczęściej stają przed problemem powrotu do dawnej formy, muszą zmierzyć się z tematem rozstępów oraz obkurczenia skóry brzucha, podczas gdy kwestii związanych z intymnymi sferami ciała praktycznie się nie porusza. Ginekologia estetyczna, która jest kompleksowym wsparciem kobiet w poprawie estetyki okolic intymnych, wykorzystuje małoinwazyjne procedury leczenia schorzeń i rozwiązywania problemów, które do tej pory możliwe były tylko dzięki leczeniu operacyjnemu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii lasera Fotona można wykonać bezbolesny zabieg rewitalizacji i lifting pochwy, oddziałując również na wargi sromowe: http://www.klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna/15-ginekologia-estetyczna/laseroterapia/3-laserowe-obkurczenie-pochwy. Jak wyjaśniają eksperci ginekologii estetycznej z Klinik Ziemlewski, energia lasera doprowadza do fototermicznego i nieablacyjne obkurczenie tkanek, co zwiększa produkcję kolagenu w tkankach oraz ich napięcie i nawilżenie pochwy.

Schemat terapii

Zabieg rewitalizacji pochwy wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy endowaginalnej wprowadzanej do wnętrza pochwy, a wyposażony w skaner sprawia, że wiązka laserowa działa bezpośrednio na ścianki pochwy, wzmacniając je poprzez przebudowę kolagenu i elastyny. Dzięki temu zwiększa się napięcie okolicy zabiegowej, dając efekt liftingu tkanek i odmładzania. Bezpieczna i bezkrwawa procedura nie pozostawia po sobie żadnych blizn pozabiegowych, w związku z czym nie wymaga okresu rekonwalescencji i po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Rewitalizacja pochwy – wskazania:

  • atrofia pochwy,
  • zespół rozluźnienia pochwy (VRS) i związany z tym spadek jakości doznań seksualnych,
  • labioplastyka (korekcja warg sromowych),
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM).

Efekty zabiegu i zalety metody

Dzięki laserowej rewitalizacji pochwy możliwa jest gruntowna regeneracja śluzówki, co w konsekwencji przywraca pierwotne pH pochwy. Termiczne obkurczanie tkanek pochwy sprawia, że staje się ona ciaśniejsza i lepiej nawilżona, co ma korzystny wpływ na poziom doznań seksualnych. Zabieg ma także korzystny wpływ na srom, ujędrniając go, wygładzając i zwiększając elastyczność. Zastosowanie lasera nie tylko redukuje dyskomfort  związany z całą procedurą, ale także dzięki swej minimalnej inwazyjności skraca czas gojenia oraz eliminuje pozabiegowe stany zapalne w porównaniu do klasycznych metod chirurgicznych – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: