Przydatne triki modowe

Przydatne triki modowe

Triki modowe mogą przydać się każdej z nas w najmniej spodziewanym momencie. Często zdarza się bowiem, że z naszymi ubraniami dzieje się coś niepokojącego, co wywołuje w nas ogromny dyskomfort. Przedstawiamy przydatne triki modowe.

Jak poradzić sobie z rozpinającym się zamkiem?

To jeden z najbardziej irytujących przypadków. Kupujesz spodnie, te świetnie leżą na pośladkach i nogach, ale zamek ciągle się odpina, bo jest kiepskiej jakości. Jak poradzić sobie z tym problemem, gdy zerwałyśmy już metkę z sieciówki i wyrzuciłyśmy paragon dokumentujący zakup? Najlepiej będzie sięgnąć po gumkę recepturkę. Przeciągamy ją przez otworek w suwaku, po czym zahaczamy o guzik od jeansów.

Co zrobić, by szeroka nogawka jeansów nie wychodziła z kozaków?

Tutaj znowu przydadzą nam się gumki, ale tym razem te bardziej wytrzymałe do włosów. Nakładamy gumkę na każdą z nogawek na wysokości kostki, po czym wkładamy je do kozaków. Nic nie powinno wychodzić, nawet jeśli nogawki są nieco szersze, bo zdołałyśmy nad nimi zapanować w bardzo prosty sposób.

Jak przerobić zwykłą bluzę na cropp top?

Nie musisz od razu kupować cropp topa, jedna bluza może sprawdzić się na dwa sposoby. Gdy chcesz ją skrócić, wystarczy przewiązać się w talii sznurówką, po czym zawinąć w tę sznurówkę dół bluzy tak, aby przykryć jej obecność.

Jak zwęzić za duże spodnie bez oddawania ich do krawcowej?

Nie zawsze mamy czas i pieniądze na skorzystanie z usług krawcowej. Czasem musimy działać szybko i w sposób chałupniczy. Pas spodni zawsze jest podwójny, składa się z dwóch warstw materiału. Wystarczy od środkowej strony zrobić dziurkę, przepchać gumę przytwierdzoną do agrafki i tadam, spodnie są zwężone w pasie i nie powinny już z niego spadać.

Jak przerobić sukienkę maxi na mini?

Masz sukienkę maxi, ale teraz potrzebowałabyś szybko przerobić ją na mini. Wystarczy, że podwiniesz ją od spodu i żeby nic ci nie wypadało, to dół, który podciągnęłaś pod spodem, zepniesz ściśle pasem na wysokości talii.

Jak szybko znaleźć pasek do swojej stylizacji?

Wystarczy przejrzeć rzeczy w swojej szafie. Często spodnie, spódnice, sukienki czy topy sprzedaje się wraz z przeciągniętym paskiem. Wystarczy go wyjąć ze szlufek i przełożyć do aktualnej stylizacji.

PODZIEL SIĘ: