Silne erotyczne przyciąganie – skąd się bierze?

Silne erotyczne przyciąganie

Kobiety są dużo bardziej wymagające, jeśli chodzi o wybór partnerów seksualnych niż mężczyźni. Niektóre z nas niezwykle rzadko odczuwają erotyczne przyciąganie. Jednak gdy to już się pojawi, przyjmuje postać trzęsienia ziemi. Skąd bierze się silne erotyczne przyciąganie?

Abstynencja seksualna nie zawsze stanowi powód do niepokoju

Jeśli twoje potrzeby erotyczne są uśpione, ale wiesz, że odpowiedni mężczyzna jest je w stanie obudzić, nie masz powodów do niepokoju. W XXI wieku lansuje się przekonanie, że niezdrowa jest abstynencja seksualna. Ma ona rzekomo wpływać negatywnie na całe życie kobiety, w tym jej zdrowie psychiczne i fizyczne. W rzeczywistości jednak czasowa abstynencja seksualna to nic złego. Wręcz przeciwnie, kobiety, które poświęcają dużo uwagi wyborowi odpowiedniego partnera, dużo mniej ryzykują. Rzadziej zachodzą w nieplanowaną ciążę i borykają się z infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Oczywiście, seks bez zobowiązań nie jest niczym złym, trzeba tylko pamiętać o prezerwatywie i regularnych badaniach na choroby przenoszone drogą płciową.

Czekanie na właściwego mężczyznę

Abstynencja seksualna nie zawsze wynika z przekonań wyniesionych z domu rodzinnego. Nie musi mieć też związku z konserwatywnymi poglądami i religijnością. Niektóre kobiety po prostu muszą znaleźć Pana Właściwego, aby nabrać ochoty na erotyczne igraszki. Gdy ten się pojawi, budzi w nich nieodparty apetyt na seks. Pojawia się bowiem silne erotyczne przyciąganie.

Czy atrakcyjny wygląd wystarczy, by obudzić pociąg fizyczny?

Na silne erotyczne przyciąganie wpływa wiele czynników. Okazuje się, że choć wygląd fizyczny stanowi jedną ze składowych, to sam nie jest w stanie rozbudzić apetytu na seks. Panie mogą trafiać na prawdziwych przystojniaków, ale unikać ich dotyku. Może to wynikać z ich charakteru, nie każdy atrakcyjny fizycznie facet jest inteligentny i można poczuć się bezpiecznie w jego towarzystwie. Niektórzy przy bliższym poznaniu okazują się bufonami. Nawet jeśli mężczyzna ma miłe usposobienie i prezentuje się bardzo atrakcyjnie, może nie wzbudzać w kobiecie pożądania. Tutaj bowiem musi pojawić się odpowiedni zapach oraz dobre geny.

Wybór partnera seksualnego a strategie doboru naturalnego

Naukowcy zauważyli, że kobiety są w stanie na podstawie zapachu mężczyzny stwierdzić, czy nadaje się na potencjalnego ojca ich dzieci. Jeśli on pachnie dla nich atrakcyjnie, to zazwyczaj znaczy, że jest zdrowy. Ponadto w pocie mężczyzny obecne są substancje, które mogą wskazywać na podobieństwo genetyczne lub duże zróżnicowanie genów w stosunku do naszych.  Panie podświadomie wybierają na kochanków tych mężczyzn, którzy mają inny układ głównej zgodności tkankowej niż one same. Zapewnia to bowiem większą pulę genów dla wspólnego potomstwa i może chronić je przed zachorowaniem na niektóre choroby.

Jak widać, silne przyciąganie erotyczne poniekąd wynika ze strategii doboru naturalnego i ewolucji, a po części z naszych indywidualnych preferencji. Jeśli szukamy faceta, który wizualnie i z charakteru przypomina ukochanego wujka, to zbyt wielu mężczyzn nie spełnia naszych oczekiwań. Nic dziwnego, że silne przyciąganie erotyczne pojawia się u nas rzadziej,. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zablokowane na seks i potrzebujemy pomocy psychoterapeuty. Zazwyczaj po prostu czekamy  na właściwego faceta.

PODZIEL SIĘ: