Wybór stroju kąpielowego. Jak uniknąć wpadki?

Wybór stroju kąpielowego

Przed nami wiele ciepłych, letnich dni. Część z nas ma przed sobą urlop nad morzem, ale wiele z nas wolne chwile spędza na pobliskich plażach. To doskonała okazja, aby zdecydować się na zakup stroju kąpielowego. Do wyboru mamy wiele ciekawych fasonów i kolorów. Jaki powinien przebiegać wybór stroju kąpielowego? Jak uchronić się przed wpadką?

Unikaj jasnych strojów kąpielowych lub wybieraj takie z usztywnieniami

Białe czy beżowe stroje kąpielowe mogą prześwitywać, zwłaszcza gdy nie mają usztywnienia. Dlatego lepiej postawić na czerwone, koralowe, niebieskie czy zielone. Jeśli koniecznie chcesz mieć biały strój kąpielowy, wybierz górę z usztywnianymi miseczkami oraz dół uszyty z dwóch warstw materiału. Dzięki temu inni plażowicze nie będą oglądali twoich intymnych części ciała.

Zmierz strój kąpielowy, powinien dokładnie przylegać do ciała

Nie kupuj stroju kąpielowego na oko, chyba że możesz go w danym sklepie na spokojnie wymienić.  Bikini powinno dokładnie przylegać do twojego ciała. Jeśli obwód stanika będzie nieco za luźny, to pod wpływem wody może zacząć się przemieszczać, odkrywając piersi. Podobna zasada tyczy się miseczek, te nie powinny mieć za wiele luzu, bo po zmoczeniu ich w wodzie, zaczną się odginać, odsłaniając sutki.

Przed wypadem nad jezioro, sprawdź, czy bikini nie farbuje

Czasem strój kąpielowy wygląda przepięknie do czasu, aż go nie założymy na plaży i się lekko nie spocimy. Wówczas niespodziewanie zaczyna puszczać farbę. Aby tego uniknąć, warto go zmoczyć przed pójściem na plażę i sprawdzić, czy nie farbuje. Jeśli puszcza farba, to go wypierz, może puści wszystko to, co ma puścić, a potem będzie sprawował się bez zarzutu.

Jeśli lubisz pływać, wybieraj usztywniane staniki od stroju kąpielowego

Sztywne staniki od stroju kąpielowego są wskazane w przypadku pań, które lubią wchodzić do wody. Zapobiegają prześwitywaniu sterczących brodawek piersiowych przez cienki materiał. Te lubią się odznaczać przy zmianie temperatur, więc wskazany jest utwardzany stanik od bikini.

Przy niestandardowych wymiarach stroje kąpielowe kupuj w sklepach brafitterskich

Każda z nas ma inną sylwetkę, a sieciówki zdają się tego nie dostrzegać. Jeśli masz bardzo mały obwód pod biustem, pozostają ci dwa rozwiązania. Możesz kupić strój wiązany z tyłu, co pozwala regulować obwód lub udać się do profesjonalnego sklepu brafitterskiego, gdzie mają w ofercie także niestandardowe góry od strojów kąpielowych.

Wybierz kolor stroju kąpielowego kompatybilny z twoją urodą

Nie musisz kupować czarnego stroju, nawet nie powinnaś, bo jest za smutny na lato. Poszalej z kolorem. Wybierz taki, który jest kompatybilny z twoim typem urody. To rozświetli twoją twarz na plaży i doda ci uroku.

PODZIEL SIĘ: