Wzmacniająca dieta dla paznokci

Słabe, łamliwe i rozdwajające paznokcie to problem wielu pań. Dłonie to swoistego rodzaju wizytówki człowieka, dlatego warto zadbać o atrakcyjny ich wygląd. Wybierając dostępne na rynku preparaty do pielęgnacji dłoni i paznokci, a także specjalne suplementy diety, można cieszyć się pięknymi, zdrowymi i mocnymi paznokciami w każdym wieku.

Nadmierna łamliwość paznokci, a także ich rozdwajanie czy skłonność do przebarwień, mogą świadczyć o niedoborze witamin i mikroelementów w organizmie. Jeżeli problemy z paznokciami pojawiły się po przeprowadzonej diecie lub chorobie, warto wzbogacić swoją dietę o suplementy diety, które poprawią kondycję skóry, włosów i paznokci. Używając dodatkowo odżywek i lakierów wzmacniającym, w krótkim czasie przywrócimy osłabionym paznokciom piękny i zdrowy wygląd.

Czasami problemy z rozdwajającą i słabą płytką paznokci, to reakcja na urazy mechaniczne. Brak odpowiednich rękawic ochronnych w trakcie kontaktu z substancjami czyszczącymi, czy też zbyt długie noszenie tipsów, to najczęstsze powody problemów z nieatrakcyjnym wyglądem dłoni. Warto o nie dbać, nawet gdy jeszcze nie wystąpią pierwsze sygnały o zachodzących, negatywnych zmianach.

W diecie wspomagającej pielęgnację paznokci, powinny znaleźć się składniki bogate w:

kwas foliowy – działa regenerująco na komórki paznokci i przyspiesza ich wzrost. Bogatym źródłem kwasu foliowego są: zielone i strączkowe warzywa, wątróbka, a także żółtko jaj,
cynk – wzmacnia i chroni przed nadmiernym łamaniem się paznokci; jego niedobór można uzupełnić jedząc: ryby, owoce morza, orzechy, migdały, ziarna słonecznika, mleko, sery, a także produkty z pełnych ziaren,
witaminy z grupy B – chronią płytkę przed zniekształceniami, przebarwieniami, a także korzystnie wpływają na zdrowy i piękny wygląd paznokci. Wybierając produkty pełnoziarniste, drożdże, warzywa strączkowe, nabiał, a także oliwę z oliwek, możemy być pewne, że nasze paznokcie dostaną wszystko co dla nich najlepsze.

PODZIEL SIĘ: