Zamiast samochodu – spacer

Masz samochód? Nigdzie się bez niego nie ruszasz? Nie potrafisz sobie wyobrazić dnia bez samochodu? Koniecznie spróbuj wybrać się na spacer. Będzie ekonomiczniej, ekologicznie i bardziej zdrowo dla Ciebie samej.

Jak dowodzą brytyjskie badania naukowe, wystarczy regularny spacer w tempie ok. 3 kilometrów na godzinę, by pokonując w ten sposób trasę 9 kilometrów tygodniowo, skutecznie poprawić funkcjonowanie i ochronę całego organizmu.  Co więcej, chodzenie jest znacznie mniej inwazyjne niż uprawianie innych sportów, czy chociażby chodzenia na tzw. zajęcia fitness.

Chodząc, poprawiamy nie tylko sprawność własnego ciała, ale i wpływamy na lepsze samopoczucie. Kilka niepozornych kroków, które sprawią, że na dłużej zachowasz doskonałą kondycję, zgrabną sylwetkę i świetny nastrój. Bez opłat i karnetów do fitness klubów, bez potrzeby umawiania się na zajęcia w określonych godzinach.

Już niebawem nadejdzie wiosna. Myśląc o uprawianiu jakiegoś sportu, który przygotuje Twoje ciało do lata, pomyśl o spacerach. Czasami wystarczy odstawić samochód i o własnych siłach ruszyć do pobliskiego sklepu. Mając świadomość, że zakupów nie przewieziesz w bagażniku, kupisz mniej, a więc tylko najbardziej potrzebne produkty. Idąc z obciążeniem poprawić wydolność krążeniowo-oddechową, a w Twoim portfelu zostanie więcej pieniędzy, które zaoszczędzisz na paliwie i zbędnych produktach pozostawionych w sklepie.

Jak więc widać, spacer to doskonałe i ekonomiczne rozwiązanie, służące nie tylko kondycji człowieka, ale i lepszej sytuacji finansowej. Do lata jest jeszcze trochę czasu. Już dziś przelicz, ile uda Ci się w ten sposób zaoszczędzić. A przy okazji, z całą pewnością, uda Ci się zrzucić kilka zbędnych pozimowych kilogramów.

PODZIEL SIĘ: