3 sposoby na jesienny spadek nastroju

sposoby na jesienny spadek nastroju

Kiedy ładna pogodna robi sobie urlop, często zabiera ze sobą nasz pogodny nastrój. Jeśli chłodne jesienne dni nie sprzyjają twojemu radosnemu samopoczuciu, zastosuj się do tych kilku rad.

Po pierwsze: zwolnij obroty!

Przez ostatnie miesiące dużo z siebie dawałaś? Nawet wakacyjny urlop starałaś się spędzić aktywnie, zaś po powrocie z niego prędko wróciłaś na wysokie obroty? Nic dziwnego, że potrzebujesz odpoczynku. Jesienią twój organizm jest bardziej podatny na zmęczenie. Pozwól mu na to. Nie wymagaj od siebie ponad miarę, nie zadręczaj się obowiązkami, które mogą poczekać. Zwolnij, wsłuchaj się w swoje ciało, uszanuj jego znużenie i pozwól mu się zregenerować.

Zrób sobie prezent

Od dziecka lubimy prezenty. Nie musi być to nic wielkiego, co będzie kosztowało połowę twojej wypłaty. Spraw sobie drobiazg, dzięki któremu poczujesz się bardziej kobieco. Jeśli nie w głowie ci bieganie po centrach handlowych, zasiądź wieczorem z kubkiem gorącej herbaty przed komputerem i przejrzyj ofertę sklepów internetowych. Może jakiś naturalny kosmetyk ze sklepu Naturalny.pl lub złoty drobiazg wyszperany na stronie Ozdoby.pl? Spraw sobie cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się bardziej wyjątkowa.jesien

Wsłuchaj się w siebie

Kiedy dzień staje się coraz krótszy, a wieczorna atmosfera skłania do refleksji, pozwól sobie na chwile z samą sobą. Nie uciekaj od razu do książki czy filmu, zrób sobie relaksującą kąpiel z olejkami i wsłuchaj się w swoje emocje. Być może znajdziesz w nich coś, co od jakiegoś czasu cię dręczy, a ty sukcesywnie wypierasz do podświadomości. A może dowiesz się sama od siebie, że nadszedł czas na zmiany w jakiejś sferze twego życia. Czasem nie zdając sobie z tego sprawy gonimy za codziennością, wypełniamy swoje obowiązki, dbamy o relacje, a jednocześnie zapominamy o sobie samych. Wsłuchaj się także w swój organizm. Czasem nietolerancja laktozy czy glutenu może ujemnie wpływać na nastrój. W takiej sytuacji pomóc może gastrolog.

Autor: Natalia Wieteska

PODZIEL SIĘ: