Co będzie modne tej wiosny?

Co będzie modne tej wiosny

Choć do kalendarzowej wiosny pozostał równie miesiąc, to zanim się obejrzymy, a dookoła zrobi się zielono i ciepło. Warto więc pomyśleć o wprowadzeniu zmian w swojej garderobie. Co będzie modne tej wiosny?

Ubrania w odcieniach niebieskiego

Instytut Pantone obwieścił, że kolorem tego roku będzie classic blue. Oczywiście nie tylko klasyczny, dość ciemny niebieski będzie rządził na ulicach tej wiosny. Wśród ubrań na wiosnę można znaleźć sporo błękitu, turkusu, mięty, lawendowego fioletu oraz fioletu z niebieskimi tonami. Jeśli masz chłodny typ urody, to wreszcie znajdziesz coś dla siebie w sklepach.W ostatnich latach dominowały ciepłe barwy.

Kwiatowy print będzie królował na ulicach

Do łask powraca także kwiatowy print. Będziemy nosić zarówno duże kwiaty, jak i malutkie. Ważne, aby dostosować wzór do swojej sylwetki. Jeśli jesteś drobna, możesz sobie pozwolić na duże kwiaty, gdyż optycznie cię zaokrąglą. Jeśli jesteś krągła, postaw na drobne kwiaty. Ten motyw pojawia się zarówno na sukienkach, jak i na spódniczkach czy bluzkach. Możliwe, że w pewnym momencie do sklepów zaczną też wkraczać kwiatowe spodnie.

Styl safari

Tej wiosny będziemy także nosić styl safari. Bawełniane, koszulowe sukienki w odcieniach kamelu, beżu czy khaki będą szalenie modne. Podobnie jak białe, bawełniane szorty czy koszule. Jest to styl doskonały dla osób, które nie odnajdują się w kwiatach i żywych kolorach. O wiele lepiej czują się w stonowanych barwach i klasycznych krojach.

Sukienki oversize

Tej wiosny będziemy nosić przeskalowane sukienki. Przy czym musisz pamiętać, że minisukienki oversize podkreślają nogi i dodatkowo je wysmuklają. Natomiast te midi i maxi mogą cię przytłaczać.

Skórzane ubrania w nietypowych kolorach

Wiosna nie wydaje się dobrym sezonem do noszenia ciężkich, skórzanych spodni czy spódnic. Jednak projektanci proponują, abyśmy postawili na miętowe ubrania z ekoskóry. Na ulicach będziemy mogli podziwiać też różowy czy błękitny zamsz. Do sieciówek powoli wkraczają ubrania z kolorowej ekoskóry.

Ubrania w groszki

Zarówno te małe, jak i duże będą szalenie trendy tej wiosny. Jeśli byłaś rozsądna i nie wyrzuciłaś ubrań sprzed dwóch lat, to teraz wystarczy wyjąć je z szafy i nosić. Projektanci nie stawiają na jeden konkretny zestaw np. białe groszki na czarnym tle. Dopuszczalne są nadal wszystkie możliwe kombinacje kolorystyczne. Pamiętaj, że moda powraca i nie ma sensu pozbywać się dobrych ubrań tylko dlatego, że przez chwilę wyszły z mody.

PODZIEL SIĘ: