Ginekologia estetyczna. Zabiegi, które wcale nie są wstydliwe

Ginekologia estetyczna. Zabiegi, które wcale nie są wstydliwe

Ginekologia estetyczna, bądź jak niektórzy mówią kosmetyczna, to pojęcie stosunkowo nowe, co nie oznacza, że tego typu zabiegi nie były wykonywane wcześniej.

Zabiegi ginekologiczne często kojarzą się nam z operacjami skupiającymi się na zniwelowaniu nietrzymania moczu. Nie należy jednak mylić chirurgii wynikającej ze schorzeń z tą estetyczną.

Można uznać, że ginekologia estetyczna bierze swój początek z zabiegów wykonywanych po porodach, takich jak np. zszywanie krocza, po którym dużo pacjentek uskarżało się na bliznowacenie miejsc intymnych oraz brak powrotu narządów rozrodczych do stanu sprzed ciąży po okresie połogu .

Wiele kobiet boryka się z trudnościami wynikającymi z wątpliwości, co do estetyki narządów płciowych. Często zdarza się, że rozmawiając z koleżankami czy oglądając filmy erotyczne nabierają wrażenia, że ich narządy płciowe są „nienormalne” i szukają ratunku u lekarza. Jeśli chodzi o samą estetykę miejsc intymnych, lekarze często odradzają wykonanie zabiegu, który może być efektem chwilowej fanaberii, dlatego specjaliści z kliniki Ziemlewski zalecają szereg konsultacji przedzabiegowych, dzięki którym pacjentka będzie miała czas na przemyślenie swojej decyzji, a lekarz przeprowadzi w tym czasie obszerny wywiad, pozwalający wykluczyć lub umożliwić zabieg.

Czasem problem estetyczny przechodzi w zdrowotny i na odwrót, wtedy ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą. Zdarza się, że np. w wyniku powiększenia lub pomniejszenia zarówno łechtaczki jak i warg sromowych, pacjentka nie tylko odczuwa dyskomfort psychiczny, ale też utrudnia jej to codzienne funkcjonowanie i jest problematyczne podczas współżycia. Powiększone lub małe wargi sromowe to przypadłość, na którą uskarża się najwięcej pacjentek udających się do klinik oferujących zabiegi chirurgii estetycznej.

Niejednokrotnie zdarza się, że zbyt duże wargi powodują dyskomfort nawet podczas noszenia bielizny. Z tego typu anomalią należy udać się do lekarza na konsultację i wspólnie ustalić przebieg leczenia.

W ginekologii tak naprawdę trudno określić, co jest normą. Są oczywiście pewne anomalie i ich leczeniem zajmuje się ginekologia estetyczna, jednak często kobiety są przewrażliwione na punkcie wyglądu swoich narządów płciowych. Poznanie motywów, które skłaniają kobietę do wykonania zabiegu oraz obszerny wywiad mogą dać odpowiedź, czy zabieg rzeczywiście jest konieczny.

Kiedy należy poczekać z decyzją o zabiegu?

  • Specjaliści Kliniki Ziemlewski radzą pacjentkom po porodzie, aby odczekały przynajmniej rok od urodzenia dziecka i dopiero po tym czasie odwiedziły gabinet lekarski.
  • Kobiety karmiące piersią powinny wstrzymać się od zabiegu jeszcze dłużej, doliczając do roku od porodu, co najmniej kilka tygodni od odstawienia dziecka od piersi.

Kiedy wykonuje się zabieg i o czym należy pamiętać?

Zabiegi wykonuje się po konsultacjach i gdy lekarze innych specjalizacji np. endokrynolog stwierdzą, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Czasami nieregularność narządów płciowych jest skutkiem różnych anomalii, nie tylko fizycznych, ale i zdrowotnych, podyktowanych rożnego typu schorzeniami.

  • Wskazaniem jest także złe samopoczucie psychiczne pacjentki. Jeśli kobieta wstydzi się rozebrać nie tylko przed swoim partnerem, ale też spoglądać w lustro bez wątpliwości związanych z wyglądem własnego ciała i nie może prowadzić satysfakcjonującego życia seksualnego i osobistego. Chirurgia estetyczna potrafi oprócz ciała leczyć również umysł.
  • Wskazaniem do wykonania zabiegu jest także odczuwanie bólu. Dyskomfort może pojawiać się w trakcie jazdy na rowerze, a nawet noszenia bielizny. W przypadku powiększonych warg sromowych może dochodzić do bolesnych otarć i krwawień, co dodatkowo zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji miejsc intymnych.

Zabiegi obejmujące chirurgię estetyczną, charakteryzują szybkie rezultaty (przy niektórych z nich efekt otrzymujemy już po pierwszym zabiegu), nieinwazyjność oraz krótki czas rekonwalescencji.

Kliniki zajmujące się ginekologią estetyczną oferują szeroki wachlarz usług w tym zakresie, w które wchodzą m.in. odmładzanie pochwy, labioplastyka, plastyka warg sromowych, lifting narządów płciowych, lifting pochwy, plastyka warg sromowych, powiększanie punktu G, wybielanie odbytu i wybielanie warg sromowych, Mona Lisa Touch (ta enigmatyczna nazwa kryje w sobie specjalny laser powstrzymujący nietrzymanie moczu)

Więcej informacji na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/warszawa

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: