Ochrona suchych dłoni

sposoby na suche dłonie

Zwłaszcza jesienne i zimowe miesiące są czasem, w którym pojawiają się kłopoty z nadmierną suchością skóry dłoni. Sucha skóra nie tylko sprawia wrażenie nieprzyjemnej, lecz także nie wygląda estetycznie oraz jest bardziej wrażliwa na wiele czynników mechanicznych i pogodowych. Rozwiązaniem, które zapewnia należyty poziom ochrony i przywraca skórze jędrność oraz odpowiedni wygląd, jest odpowiednio dobrany krem do rąk. Jednak patrząc na półki w drogeriach czy ofertę aptek, niełatwo wybrać najlepsze rozwiązanie, gwarantujące szybki i długotrwały efekt. Są oczywiście wskazówki, które pomogą wybrać dobry krem do rąk. Skuteczny i wydajny.

Wybór kremu do rąk

Pierwszym krokiem jest rozpoznanie typu skóry – jeśli jest bardzo sucha i ma skłonność do pęknięć, optymalnym rozwiązaniem jest krem nawilżający bądź regenerujący; drugi sprawdzi się zwłaszcza podczas jesiennej słoty i zimą. Aby dłonie były nie tylko nawilżone, ale także wolne od nieestetycznych  pomarszczeń, warto wybrać dobry krem do rąk o właściwościach przeciw zmarszczkom; to dobry sposób, by odmłodzić skórę dłoni w kilka, może kilkanaście dni. W ofercie są także uniwersalne kremy do rąk, mające w składzie zarówno substancje nawilżające oraz ochronne (jak filtry UV) czy przeciw zmarszczkom.

Podobnie jak w przypadku zakupu innych kosmetyków, także wybierając krem do rąk, warto dowiedzieć się więcej na temat składu i właściwości poszczególnych substancji. Rekomendacją jest także renoma marki oraz kraj pochodzenia kosmetyku. Tam, gdzie na co dzień są niesprzyjające i zmienne warunki klimatyczne, działają prężne laboratoria kosmetyczne, sprawdzające skuteczność kosmetyków i wprowadzające nowe receptury. Jednym z państw jest chociażby Norwegia.

Ochroń swoje dłonie razem z Neutrogeną: http://neutrogena.com.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: