Jak nawilżyć suchą i szorstką skórę ciała? Poznaj skuteczne sposoby nawilżania skóry i wybierz dobry balsam do ciała!

balsam do ciała Mixa

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sucha, szorstka i piekąca skóra ciała to nie tylko problem natury estetycznej czy kosmetycznej, ale przede wszystkim medycznej. Zadaniem skóry naszego ciała jest ochrona przed różnorodnymi infekcjami, utrzymywanie właściwej temperatury ciała, a także kontrolowanie zmysłu dotyku. Jednak te wszystkie funkcje mogą zostać zaburzone, gdy nie zapewnimy jej odpowiedniego poziomu nawodnienia i nawilżenia. Podpowiadamy zatem, jak widocznie poprawić kondycję skóry poprzez codzienną pielęgnację i gdzie znaleźć skuteczny balsam do ciała, który zapobiegnie przesuszaniu się skóry w przyszłości.

Sucha i szorstka skóra ciała

Przesuszona, szorstka, łuszcząca się, zaczerwieniona i piekąca skóra nie tylko odznacza się mało estetycznym wyglądem, ale też traci zdolność do normalnego funkcjonowania – stajemy się mniej wrażliwi na dotyk, a przy tym rośnie ryzyko uszkodzeń i infekcji wywołanych działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, by nie lekceważyć problemu przesuszenia i odwodnienia skóry, lecz zapewnić jej właściwą pielęgnację każdego dnia. W ten sposób nie tylko poprawimy jej zewnętrzny wygląd, ale też sprawimy, że będzie ona wzmocniona i lepiej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

Chroń swoją skórę przed mrozem i słońcem

Mróz i chłodny wiatr w zimę oraz silne działanie promieni słonecznych w lato – to czynniki zewnętrzne, które najczęściej odpowiadają za przesuszanie i uszkodzenia na naszej skórze ciała. Jak przed nimi skutecznie uchronić? Oczywiście poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków o działaniu nawilżającym i odżywczym. Skóra naszego ciała, tak samo jak skóra twarzy, potrzebuje na co dzień odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni jej prawidłowy poziom nawodnienia, natłuszczenia oraz odżywienia, a tym samym wzmocni jej odporność przed szkodliwym działaniem słońca, mrozu czy wiatru.

Lekko sucha, sucha czy bardzo sucha skóra?

Przed wyborem odpowiedniego dla siebie balsamu do ciała należy odpowiednio ocenić ogólny stan przesuszenia swojej skóry.

  • Lekko sucha skóra – to przede wszystkim odczuwalna łagodna szorstkość oraz uczucie lekkiego napięcia na skórze. Jest to zazwyczaj pierwszy etap przesuszania się skóry, a zarazem najłatwiejszy do opanowania. W tym przypadku wystarczy regularne stosowanie zwykłego nawilżającego balsamu do ciała, by po tygodniu lub dwóch unormować stan skóry.
  • Sucha skóra – jeżeli w porę nie zareagujemy na lekką suchość ciała, nasza skóra może bardzo szybko mieć do czynienia z postępującą utratą wilgoci, przez co stanie się dużo bardziej szorstka, piekąca, łuszcząca, a nawet swędząca. W takim przypadku należy postawić na regularne nawilżanie skóry dwa razy dziennie przy pomocy silnie nawilżającego, ale jednocześnie łagodnego preparatu.
  • Bardzo sucha skóra – sucha skóra, która od początku nie jest pielęgnowana we właściwy sposób może z czasem przemienić się w bardzo suchą skórę, która będzie wymagała od nas specjalistycznej pielęgnacji przez dłuższy czas. Jeśli odczuwamy silne uczucie ściągnięcia, chropowatości oraz problemu pękania skóry, musimy wyposażyć się w skuteczny balsam do ciała, który zapewni skórze nie tylko nawilżenie i odżywienie, ale przede wszystkim jej regenerację i odbudowę. W takim przypadku doskonale sprawdzi się balsam do ciała Mixa “Regeneracja”, który stanowi swoisty opatrunek dla suchej oraz ekstremalnie suchej skóry.

Balsamy nawilżające do suchej skóry Mixa

Balsamy nawilżające do ciała dla suchej skóry Mixa to produkty, które zyskały szerokie uznanie wśród dużej ilości kobiet na całym świecie, a także uplasowały się na wysokich miejscach w wielu rankingach kosmetycznych. Balsamy Mixa doskonale radzą sobie z przesuszoną, odwodnioną i łuszczącą się skórą nie tylko u dorosłych kobiet i mężczyzn, ale też dzieci, przynosząc widoczną poprawę kondycji skóry ich ciała, łagodząc problem podrażnień i zaczerwienień na ciele. Bardzo ważne jest to, że kosmetyki hipoalergiczne Mixa powstały pod kontrolą dermatologa, dzięki czemu będą nie tylko skuteczne w swoim działaniu, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszej skóry.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: